OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.12.2020 R.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział bezpośrednio i pośrednio przez Internet w pogrzebie ks. Prałata Romana Marszalca. Dziękujmy Bogu za jego posługę pośród nas i spełnijmy jego prośbę, by przechodząc koło jego grobu zmówić za niego jedno „Zdrowaś”.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete”, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Zechciejmy przez najbliższe trzy dni odmówić wspólnie, rodzinnie choćby jeden dziesiątek różańca.
  3. Dziękujemy ks. Jackowi Piotrowskiemu z Lublina za pomoc duszpasterską i dzielenie się Słowem Bożym.
  4. Na Mszy św. o godz. 10.30 udzielanie Sakramentu Chrztu Św. Następny termin chrztu – 26 grudnia.

1. Roraty codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy.
    2. W środę rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 7.00 i przed Mszą o 17.00.
    3. Od czwartku rozpoczyna się druga część Adwentu. W pierwszej akcent zwrócony był na przyjście Zbawiciela w czasach ostatecznych. W tym zaś okresie akcent spoczywa na przyjściu Pana w Tajemnicy Wcielenia, bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
    4. W czwartek zaś o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Modlitwa za zmarłych przodków rozpocznie się już o godz. 16.00. Nowenna do Bożego Narodzenia będzie też przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.
    5. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić osoby chore i starsze. I tak Dominikanówka i Łuszczacz z Różą w środę o godz. 15.0. Hutków i Wółka Husińska z Husinami w czwartek o godz. 9.00. Majdan Wielki w piątek o godz. 9.00, Majdan Mały w piątek o godz. 15.00. W sobotę Krasnobród i [pozostałe miejscowości. Prosimy zgłaszać chorych z adresami do zakrystii.

III. W przyszłą niedzielęostatnia niedziela Adwentu.

1. Msze św. będą odprawiane jak zawsze, przy czym pierwsza w Sanktuarium będzie o godz. 6.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii: bezimiennie z MW – 2000 zł., z Krasnobrodu – raz 300 zł., i dwa razy po 200 zł., ze Zwierzyńca – 200 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu, z Lublina i z Borek po 1000 zł.; z Lublina 300 zł.; po 200 zł. – z Krasnobrodu, z Biłgoraja, ze Zwierzyńca i z Tyczyna k. Rzeszowa; po 150 zł. – z Krasnobrodu i z Sitańca Wolicy; i po 100 zł. – z Krasnobrodu, z Iławy i z Zamościa. W tym trudnym dla nas czasie wyrażamy tym większą wdzięczność za wasze zrozumienie i hojność serca. Niech okaże też swoje łaski roznoszącym opłatki i przy tej okazji składających ofiary.
    2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. W zakrystii są do nabycia Wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł. Świece Caritasu będzie też wystawione w Markecie.
    3. Przed świątecznymi zakupami przypominamy hasło obrońcy polskości w zaborze pruskim – ks. Piotra Wawrzyniaka: „Swój do swego po swoje”! Starajmy się kupować polskie produkty w polskich sklepach.
    4. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.