OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.12.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete”, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  2. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękowali Bogu za 25 lat Legionu Maryi.

1. Jutro rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.
    2. Zapraszamy każdego dnia Roraty. Będą o godz. 17.00.
    3. W czwartek o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.
    4. W tym tygodniu chcemy odwiedzić chorych i starszych, którzy nie mogących przybyć do kościoła.

Program odwiedzin:

1. a) środa 15.00 – Wólka Husińska i Husiny oraz Hutków
  2. b) czwartek 15.00 – Dominikanówka,
  3. d) piątek 9.00 – Krasnobród i Podklasztor; Zielone, Borki i Szur; Klocówka, Niemirówek, Kol. Partyzantów i Zaboreczno; godz. 15.00 – Majdan Wielki i Majdan Mały.

Chorych zgłaszamy w zakrystii u księży podając ich imię i nazwisko oraz dokładny adres. W miejscowościach w których funkcjonują kaplice spowiedź odbywa się w kaplicach, a tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła kapłan odwiedzi w domu.

III. W przyszłą niedzielęostatnia niedziela Adwentu.

1. Msze św. odprawimy o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym.

IV.Inne:

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: Właściciele Rozlewni Wód Nativiana Roztocze przelali na konto parafii – 3500 zł., ponadto na konto wpłynęły ofiary: z Warszawy i z Lublina po 1000 zł., z Podklasztoru 300 zł. i 100 zł., z Miączyna – 200 zł., z Krasnobrodu i z Sitańca Wolicy – po 150 zł., z Zamościa – 100 zł. i z Lublina – 50 zł. Złożono tez ofiary: z Majdanu Wielkiego – 2000 zł. i 200 zł., z Wólki Husińskiej – 1000 zł. i 200 zł., z Krasnobrodu – 500 zł., 200 zł. i 100 zł., z Podklasztoru – 500 zł., z Zamościa – 400 zł., Amelka z Krakowa – 200 zł., z Górnik – 200 zł., z Huty Dzierążyńskiej – 200 zł., z Jacni – 150 zł. i 100 zł. i z Łukowej – 100 zł.
    2. Przypominamy o Bożonarodzeniowych adoracjach. Zachęcamy grupy i miejscowości do włączenia się w tę piękną tradycję adoracji.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. W sklepiku u siostry Jadwigi możemy nabywać ciekawe książki, nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”. Są do nabycia Wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł. Wolontariusze z Caritasu pomogą je rozprowadzać. Są też w zakrystii.
    4. Wdzięczni jesteśmy za rekolekcje adwentowe. Można je odsłuchać na stronie internetowej i na facebuku parafii.
    5. Dekret w sprawie wyborów do Rad Duszpastersko-Ekonomicznych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W związku z kończącą się pięcioletnią kadencją działalności Rad Duszpastersko-Ekonomicznych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, niniejszym zarządzam wybory do tychże Rad. Wybory należy przeprowadzić w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., zgodnie z  normami prawa kanonicznego oraz Statutem i Regulaminem wyboru członków Rad Duszpastersko-Ekonomicznych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Dziękując wiernym, którzy przez przynależność do Rad Duszpastersko-Ekonomicznych dotychczasowej kadencji, podejmowali współodpowiedzialność za kształt codziennego funkcjonowania wspólnot parafialnych oraz licząc na ich doświadczenie, jak też na zaangażowanie i dobrą współpracę nowych osób, z serca błogosławię na czas dokonywania wyborów i owocną służbę Kościołowi.
    6. Z Regulaminu wyboru członków Rad Duszpastersko-Ekonomicznych;
    7. Kandydatami na członków do Rad Duszpastersko Ekonomicznych są pełnoletni (tzn. liczący przynajmniej 18 lat) katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
    8. Czynne prawo wyborcze (w obszarze okręgu wyborczego) przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom danej wspólnoty parafialnej.
    9. Okręgi wyborcze będą tam, gdzie są kaplice dojazdowe i tu przy Sanktuarium.
    10. Rozpoczynamy proces zgłaszania kandydatów na członków Rady. Nazwiska kandydatów prosimy przekazywać w formie pisemnej kapłanom. Lista kandydatów zostanie zamknięta tydzień przed wyborami.
    11. Liczba zgłoszonych kandydatów w okręgach nie powinna przekraczać dziesięciu osób i być mniejsza niż trzech kandydatów.
    12. Tydzień przed wyborami proboszcz kościoła informuje wszystkich wiernych o nazwiskach zgłoszonych kandydatów w poszczególnych okręgach. Listy zawierające te nazwiska zostają udostępnione wszystkim wiernym aż do dnia wyborów włącznie. Każda lista zawiera następujące informacje o kandydacie: imię, nazwisko, data urodzenia, zawód, aktualne miejsce zamieszkania.
    13. W dniu wyborów karty wyborcze z nazwiskiem kandydata składa się na tacę bezpośrednio po Mszy Świętej, bądź też składa się do urn wyborczych.
    14. Każdy z głosujących ma obowiązek podania jednego nazwiska na swojej karcie wyborczej.
    15. Ogłoszenie wyników wyborów oraz pełnego składu Rady następuje po upływie tygodnia od dnia wyborów.