Ogłoszenia parafialne 16.04.2023

I. W dniu dzisiejszym – Niedziela Miłosierdzia Bożego – Patronalne Święto Caritas.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” w tę trzecią niedzielę miesiąca za ofiary składane dzisiaj na tacę na remont Sanktuarium.

2. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.

3. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie modlitewne Legionu Maryi.

4. Zapraszamy serdecznie na godz. 15.00 do naszego Sanktuarium na uroczyście sprawowaną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pochylenie się nad słowami Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Chcemy w ten sposób uczcić Boga bogatego w Miłosierdzie.

1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie będzie w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Już od godz. 17.00 będzie trwała modlitwa.

1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

2. W Łuszczaczu odbędą się wielkie uroczystości związane z Jubileuszem 50 – lecia poświęcenia Kaplicy. Kaplica ta powstawał w wielkim trudzie. Władze komunistyczne stosowały wiele represji wobec mieszkańców Łuszczacza, którzy budowali ten Dom Boży. Chcemy uczcić ich pamięć. Uroczystości rozpoczną się akademią o godz. 11.15, a punktem centralnym będzie Msza św. o godz. 12.00. Potem KGW zaprasza na poczęstunek. Zapraszamy wszystkich.

3. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. będzie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W 80 rocznicę bitwy pod Zaborecznem odbędzie się tam o godz. 11.00 Msza św., a potem rekonstrukcja bitwy. Jesteśmy tam zaproszeni.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium:. Z Krasnegostawu – 400 zł., z Krasnobrodu raz 100 zł. i raz 50 zł. i z Zamościa –100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Norwegii jako dziesięcina – raz 1400 zł. i raz 400 zł., z Szamocina k. Poznania – 1000 zł., z Lublina – 200 zł., z Krasnobrodu, z Niemirówka, z Knurowa, z Jakubowic Konińskich k. Lublina i Sitańca Wolicy – po 100 zł., z Biłgoraja i z Krynic – po 50 zł.

2. Trwają prace wykończeniowe w klasztorze w części mieszkań wikariuszy. Wykonano już ogrzewanie. Trwają prace przy instalacjach elektrycznych, które są w całości wymieniane na nowe.

3. Do nabycia w zakrystii tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.

4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medżugorje, która odbędzie się w dniach 28.04 do 04.05.

5. Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.