OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.11.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na remont naszego Sanktuarium.
    2. Pan Mieczysław Komisarczuk przyjmuje składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.
    3. Zebranie rodziców dzieci I Komunijnych po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Jutro, 18 listopada, Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu (1637).
    2. W środę wspominamy w liturgii św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP i w piątek św. Cecylię – patronki muzyki kościelnej.
    3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
    2. Taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
    3. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i także spotkanie członków Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: bezimiennie z Długiego Kątu – 200 zł., z Zamościa – 200 zł., z Dominikanówki – 100 zł. i z Krasnobrodu – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 1000 zł. i z Zamościa dwa razy po 500 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.
    2. Trwają prace przy wschodniej stronie dachu klasztoru. Są wykonywane kominy i tzw. bawole oczka. Przystępujemy też do zszywania pęknięć nad korytarzami pierwszego piętra.
    3. Dnia 9 listopada z inicjatywy rady osiedla Podklasztor trzy osoby z Majdanu Wielkiego i dziewięć osób z Podklasztoru, w tym jedna osoba z samochodem, wygrabili i wywieźli większość liści z terenu przy kaplicy na Wodzie. Chcieli, by nie wyczytywać ich nazwisk. Dziękujemy im bardzo serdecznie i za inicjatywę i za wykonanie.
    4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc listopad w cenie 5 zł. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolnicze – książkowe w cenie 26 zł. Są też już świece Caritasu na stół wigilijny duże p o15 zł. i małe po 6 zł.
    5. U s. Jadwigi możemy także nabywać kalendarze na 2020 rok oraz nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”.
    6. Różaniec z czytaniem wypominków odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorową, tj. o godz. 16.30. W najbliższą sobotę różaniec będzie także przed Mszą św., bowiem po Mszy św. o godz. 17.00 będzie czuwanie modlitewne do godz. 20.00 z racji czwartej soboty miesiąca.
    7. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej: