OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.08.2019 r.

1. Suma odpustowa w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Od godz. 10.00 do kaplicy św. Rocha obowiązuje ruch jednokierunkowy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę Krasnobrodu, bo utworzą się korki. Kazania dziś głosi ks. dr Marek Gontarz – dyrektor domu rekolekcyjnego w Nałęczowie. Dziękujemy mu za obecność i głoszenie Słowa Bożego przez cały dzisiejszy dzień.
    2. Spotkanie osób wyjeżdżających do Medżugorje będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
    3. Zapraszamy na XIII już Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej: „Per Artem ad Astra”. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy. Wystąpi też duet akordeonowy. W czwartek o godz. 19.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego będzie koncert pt. „Uczestnicy Warsztatów Muzycznych i Mistrzowie”, w piątek o 19.00 w KDK spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”. W piątek i w sobotę w Sanktuarium odbywać się będzie Ogólnopolski Konkurs Organowy. A w sobotę w Sanktuarium najpierw Msza św. dziękczynna o godz. 18.00, a po niej uroczysty koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Organowego oraz „The Best of Krzesimir Dębski” z gościem specjalnym Krzesimirem Dębskim i Kwartet smyczkowy „Primuz”. Jeszcze raz zapraszamy.

1. W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Bernarda z Clairvaux, w środę św. Piusa X, w czwartek liturgiczne wspomnienie NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła – odpust w Sitańcu.
    2. Jutro i pojutrze odbędą się rekolekcje z O. Johnem Bashoborą. Jutro Msze św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 19.30. We wtorek Msza św. o godz. 18.00.
    3. W dniach 20 – 23 sierpnia, czyli od wtorku do piątku odbędzie się w Zwierzyńcu Exodus Młodych.
    4. W sobotę, 24 sierpnia wyruszy z Zamościa spod szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do naszego Sanktuarium VI Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.

1. O godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się ostatni tego lata koncert organowy. Śpiewać będzie Dominika Zamara – sopran, na organach grać będzie pan Marek Kudlicki z Wiednia. Serdecznie zapraszamy.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na remont Sanktuarium. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie: bezimiennie z Zamościa – 500 zł., z Tomaszowa – 400 zł., KŻR mężczyzn z Łuszczacza – 200 zł., KŻR św. Józefa – 200 zł., bezimiennie z Wólki Husińskiej – 200 zł., z Chełma – 200 zł., Marta z Podklasztoru – 100 zł. Ponadto dwa razy po 200 zł., raz 150 zł. i 4 razy po 100 zł. Na konto parafii wpłynęła ofiara z Tomaszowa – 2000 zł., z Lublina – 1000 zł. i z Anglii – 400 zł. z Krasnobrodu 150 i 100 zł. Na części południowej klasztoru są już założone krokwie, trwają żmudne prace przy wieńcu spinającym mury na wschodniej części klasztoru. Została już zakupiona dachówka. Trwają też prace przy naprawie muru cmentarza przykościelnego od strony p. Kasprzyka.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. U siostry Jadwigi wiele ciekawych książek i pamiątek.
    3. Dziękujemy mieszkańcom Borków i Nowej Wsi za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz pozostałych obiektów parafialnych po odpuście MB Zielnej.
    4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu ku czci św. Rocha. Sprzątanie kaplicy św. Rocha i otoczenia jutro o godz. 8.00. Do tej czynności prosimy tradycyjnie naszych harcerzy.
    5. Dożynki Diecezjalne będą w niedzielę 8 września. Bardzo prosimy, aby każda miejscowość naszej parafii przygotowała wieniec dożynkowy.
    6. W dniach 13 – 14 września organizowana jest pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy legionistów i sympatyków legionu oraz wszystkich chętnych.
    7. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.