OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.2022

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i przed Mszą św. o 17.00 nowenna przed Bożym Narodzeniem.
    2. Spotkanie ministrantów i chłopców – kandydatów do bierzmowania grupa I dziś o godz. 16.00 w Domu Pielgrzyma.

1. Odwiedziny chorych: w poniedziałek – o godz. 10.00 – Hutków; o godz. 14.00 – Majdan Wielki, Dominikanówka, Klocówka i Zaboreczno. We wtorek – o godz. 10.00 – Wólka Husińska; o godz. 14.00 – Majdan Mały. W czwartek – o godz. 10.00 Zielone i Krasnobród
    2. W sobotę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia – o godz. 9.00 będzie Msza św. za naszych bliskich zmarłych, których chcemy w sposób szczególny wspomnieć w tym dniu. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, można je wypełnić i złożyć w zakrystii.

Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą niech poprzedzi wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii wg. św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych. Pasterkę w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
    2. W poniedziałek – 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. W Domu Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim o godz. 15.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 8 stycznia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na tzw. kapłański fundusz zdrowotny.

1. Ofiary na remont Sanktuarium: z Majdanu Wielkiego – 300 zł., z Cieszanowa – 200 zł. i z Hutek – 100 zł. Na konto parafii na ten cel wpłynęły ofiary: z Borków – 2000 zł., z Krzemienia Drugiego – 1000 zł., z Lublina – dwa razy po 500 zł., z Tomaszowa – 200 zł., z Krasnobrodu, z Zaborecznego, z Jakubowic Konińskich i z Tarnowa – po 100 zł., z Zamościa – 50 zł. i z Warszawy – 10 zł.
    2. Trwają prace na piętrze klasztoru. Zostały dokonane wylewki pod podłogę. Przygotowane są pomieszczenia na parterze.
    3. Spowiedź święta dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie się – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. W dniu Wigilii, jak i przez Święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    4. W zakrystii jest do nabycia świąteczny tygodnik „Niedziela”. Są też jeszcze świece Caritasu i kalendarze.
    5. Gratulujemy Zespołowi „Wójtowianie”, który w Eliminacjach Rejonowych 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika otrzymał wyróżnienie.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.