OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023

1. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane na tacę. Przeznaczamy je na pokrycie kosztów związanych z remontem naszego Sanktuarium.
    2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji oraz do modlitwy o trzeźwość jak też za uzależnionych i za ich rodziny.
    3. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przed I Komunią św. – po Mszy św. o godz. 12.00.
    4. Spotkanie wszystkich członków Legionu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na to spotkanie także osoby zainteresowane przynależnością do tej wspólnoty.

1. We wtorek 22 lutego kończy się okres zwykły, a wraz z nim karnawał. Wszystkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą.
    2. W środę 23 lutego – Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Niech zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy służy naszemu nawróceniu, niech przygotowuje nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
    3. Tego dnia Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy według następującego porządku:

Sanktuarium w Krasnobrodzie: godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00.

Łuszczacz – godz. 15.00, WH – godz. 16.30.

Hutków – godz. 16.00.

Zaleca się zachowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu i posypania głowy naszym bliskim, którzy byli nieobecni w tym dniu w kościele, na znak łączności ze wszystkimi wiernymi rozpoczynającymi Wielki Post.

1. Pamiętajmy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci i post ilościowy polegający na trzykrotnym przyjmowaniu posiłku w tym jeden raz do syta i obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60-go roku życia. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
  2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 16.00 we wszystkich świątyniach naszej parafii będziemy przemierzali Drogę Krzyżową, a w Sanktuarium po Drodze Krzyżowej odprawimy Mszę św. z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W niedziele natomiast o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych! Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży specjalne pamiątki.
  3. Przypominamy, że za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można również uzyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja”. Teksty tych modlitw wyłożone są na bocznym ołtarzu Chrystusa Ukrzyżowanego.
  4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

1. I niedziela Wielkiego Postu. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku tradycyjnym.
    2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego Sanktuarium: właściciele pewnej firmy z Krasnobrodu złożyli ofiarę 10 000 zł., ponadto śp. Piotr Teterycz z Niemirówka zostawił na remont – 1000 zł., z Biłgoraja – 500 zł., z Zamościa – 400 zł., bezimiennie – trzy razy po 200 zł., z Wólki Husińskiej, z Lublina i z Kanady – po 200 zł., z Bodaczowa, z Zamościa i z Lubaczowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Norwegii jako dziesięcina – 1720 zł., z Nowodworza k. Tarnowca – 200 zł., z Zaborecznego, z Lublina, z Tarnowa i z Zamościa – po 100 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Bóg przez wstawiennictwo Matki Boskiej Krasnobrodzkiej i św. Józefa błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    3. Rekolekcje wielkopostne w naszym Sanktuarium rozpoczynamy tradycyjnie w IV niedzielę W.P.
    4. Informacje o pielgrzymkach są dostępne na stronie internetowej parafii.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza o trzeźwość naszego Narodu i dobre przeżycie Wielkiego Postu.