OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.12.2020 R.

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Nizio, który będzie teraz pomagał nam w posłudze duszpasterskiej. Ks. Maciej pracował już w naszej parafii. Niech Matka Najświętsza wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
    2. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00 nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

1. Pragniemy służyć w konfesjonałach. Do środy spowiedź będzie już od 16.30.
    2. W czwartek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia – o godz. 9.00 Msza św. za naszych bliskich zmarłych których polecamy w modlitwach wypominkowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, wypełnione składamy w zakrystii. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą poprzedza wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych. Pasterka w naszym Sanktuarium będzie o godz. 24.00.
    3. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
    4. W sobotę – 26 grudniadrugi dzień świąt Bożego Narodzeniaśw. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 10 stycznia. Po Mszach św. będzie poświęcenie wina.

1. Wypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

1. Wielkie „Bóg zapłać” za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Krasnobrodu: raz 1000 zł., trzy razy po 300 zł., dwa razy po 200 zł., raz 150 zł. i raz 100 zł. Ponadto z Łukowej – 700 zł., z Zamościa – 300 zł., z Zielonego 250 zł., po 100 zł. – z Szewni Dolnej, Majdanu Małego, z Kalinowic i z Zamościa ora 50 zł. z Klocówki. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Rzeszowa – 1000 zł., z Krzemienia Drugiego k. Janowa Lubelskiego i z Kolbuszowej – po 500 zł., z Krasnobrodu (co miesięczne wpłaty) – 100 zł. i 50 zł., ze Szczebrzeszyna i z Zamościa po 50 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na tacę i za opłatki.
    2. Dziękujemy panu  z ul Tomaszowskiej za ofiarowanie dużej choinki przed Sanktuarium, a wycieli ją i postawili panowie  z Wólki Husińskiej,  z Nowej Wsi i z Majdanu Wielkiego. Dziękujemy. Dziękujemy też serdecznie panu z Wólki Husińskiej, który ofiarował choinki do przyozdobienia Sanktuarium.
    3. Są już na ukończeniu prace przy remoncie dachu na klasztorze. Od strony wirydarza można zobaczyć piękno wykonania. W budynku po starej gminie trwają prace przy zabrukach i wykończeniowe wewnątrz. W najbliższych dniach budynek będzie już ogrzewany.
    4. Spowiedź dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie we – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. W czwartek w dniu Wigilii, jak i przez Święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    5. W zakrystii do nabycia tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł. oraz świece Caritasu. W te świece można się też zaopatrzyć w Markecie.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.