OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.06.2020 R.

1. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W trzecie niedziele miesiąca przeznaczamy je szczególnie na prace prowadzone przy Sanktuarium.
    2. Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w Wólce Husińskiej o godz. 12.00.

1. Jutro kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
    2. We wtorek Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
    3. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Odpust w parafii Lipsko.

1. Będzie transmisja Mszy św. z naszego Sanktuarium przez Telewizję Lublin. Jako że będziemy mieli czas antenowy od godz. 10.00, dlatego przesuwamy Mszę św. z godz. 10.30 na godz. 10.00. Powtarzam: Msze św. w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 12.00 i o 18.00. Zapraszamy szczególnie na tę Mszę św. o godz. 10.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium. Ponadto złożono ofiary: rodzina z Zamościa – 500 zł. z Tomaszowa – 400 zł., z Lublina – 300 zł., z Krasnobrodu i z Mysłowic – po 200 zł., po 100 zł. – z Krasnobrodu, z Zielonego, z Łuszczacza, z Zamościa i z Konstancina-Jeziornej i jeden raz 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 5000 zł., 3 razy po 100 zł. i raz 50 zł. z Tomaszowa – 1000 zł., z Malic k. Werbkowic – 500 zł. z Brzegu – 100 zł. i z Nowej Wsi – 50 zł.
  2. Trwają prace przy konstrukcji dachu na dzwonnicy, inna ekipa pracuje przy elewacji dzwonnicy od strony wirydarza, na korytarzu na piętrze klasztoru wykonywane jest tzw. zszywanie pęknięć stropu. W Starej Gminie zakończono prace przy wzmacnianiu i ocieplaniu fundamentów. Trwają prace przygotowawcze do zalania stropu. Podjęliśmy się także odnowienie Figury Niepokalanej obok Sanktuarium. Chcemy też jeszcze przed Odpustem odnowić ołtarz polowy.
  3. Pragnę podziękować Tomaszowi i Robertowi za wykoszenie trawy na Kalwarii i na placu przy Sanktuarium.
  4. Przygotowujemy się powoli do uroczystości odpustowych. Zapraszamy panie do lepienia pierogów i przygotowanie ciast na odpust. A o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową prosimy: I ołtarz – Nowa Wieś; II. – Zielone; III. – Zaboreczno i Kolonia Partyzantów; IV. – Niemirówek; V. –  przy Kaplicy  – Klocówka.
  5. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 6.00 zł.
  6. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.