OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.05.2022

1. O godz. 9.00 odbyła się Komunia Rocznicowa dzieci klas IV z naszej parafii.
    2. Dziś zostanie beatyfikowana Paulina Jaricot (czytaj: Żarikot) założycielka Żywego Różańca. Transmisja w telewizji Trwam o godz. 15.00.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).
    2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w Sanktuarium o 17:30 a w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych o ustalonej porze. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
    4. W czwartek, 26 maja, o godz. 10.00 – Pielgrzymka Matek dzieci z niepełnosprawnością do naszego Sanktuarium.
    5. Również w czwartek o godz. 18.00 – Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę Świętą połączoną z misterium dziękczynnym ,,Od Matki Bożej do naszych mam”.
    6. Uroczystości święta szkoły im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim odbędą się w piątek i rozpoczną się Mszą św. w kaplicy o godz. 8.30.
    7. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
    8. Spowiedź dzieci, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i krewnych przed I Komunią Świętą będzie w sobotę 9.00. Od godz. 9.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

II. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Ofiary na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne naszej diecezji. Ale z tej racji, że prowadzone są prace w naszym Sanktuarium, za zgodą Kurii taca ta zostanie u nas. Prosimy o hojność serca.
    2. Msza św. z I Komunią dzieci klas III będzie o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie – 3000 zł., rodzice dzieci od Komunii Rocznicowej – 1750 zł., z Zamościa – 400 zł., z Majdanu Wielkiego – 150 zł. i pani Janina Kawka – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: dziesięcina z Norwegii – 1700 zł., z Lublina – 1200 zł., po 100 zł. – dwa razy z Krasnobrodu oraz z Chmielka, z Dominikanówki, z Kwidzyna, z Olsztyna i z Zaborecznego. Z Zamościa zaś – 50 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom wszelkie potrzebne łaski. Prace trwają. Zakładane są okna i drzwi zewnętrzne, tynkowana jest elewacja od ogrodu, trwają prace instalacyjne i w kotłowni.
    2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 8 zł.
    3. Legion Maryi organizuje 28 maja jednodniową pielgrzymkę do Radecznicy. Wyjazd spod klasztoru o godz. 8.15. Koszt za przejazd do uzgodnienia z kierowcą. Zapisy w zakrystii.
    4. Organizowana jest też pielgrzymka do Medżugorje w dniach 22 – 28 czerwca na rocznice objawień.
    5. Natomiast od 19 do 27 września organizowana jest pielgrzymka po sanktuariach Południowych Włoch i Sycylii. Informacje i zapisy w zakrystii.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej o urodzaje i spokojny deszcz.