OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.08.2021 R.

1. Dziękujemy ks. Profesorowi Bogusławowi Migutowi z KULu za obecność pośród nas i dzielenie się Słowem Bożym.
    2. Serdecznie witamy naszego nowego wikariusza Ks. Artura Juszczaka. Niech Pani Krasnobrodzka wspiera go w posłudze kapłańskiej i wyprasza potrzebne łaski.
    3. Uroczysty Odpust ku czci św. Rocha będzie dzisiaj o godz. 12.00 w Dolinie św. Rocha.
    4. Zapraszamy serdecznie na ostatni tego lata koncert organowy. Dziś o godz. 17.00 wystąpi pan Marek Kudlicki z Wiednia. Towarzyszyć mu będzie pani Alina Mazur – mezzosopran.
    5. Trwa także XV Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra Zapraszamy dziś także na Koncert przedpremierowy promujący płytę „Andrzej Nikodemowicz – dzieła organowe i kameralne”. Początek o godz. 19.00.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej. U nas Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. W piątek jest wspomnienie św. Moniki, a w sobotę św. Augustyna.

III. W przyszłą Niedzielę:

1. Zakończenie XV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra Mszą św. dziękczynną o godz. 18.00 i uroczystym koncertem Laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego i prawykonaniem utworu: Zesłanie Ducha Świętego autorstwa Alicji Gronau.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Konina i z USA – po 1000 zł., po 200 zł. – dwa razy z Łuszczacza, raz z Róży i raz z Lublina, po 100 zł. –z Komarowa i z Rybnika. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Poznania – 200 zł., po 100 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, raz Zaborecznego i 50 zł. z Zamościa. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Krasnobrodzkiej błogosławi wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom. Jak widzicie trwają prace przy skuwaniu tynków, przy wierceniu otworów na pompy ciepła i zmiana dachu na budynkach gospodarczych. Postawiliśmy już namiot, w którym będą sprawowane Msze św. niedzielne, gdy w remoncie będzie kościół. Bardzo prosimy o modlitwę, by wszystko to było na Bożą chwałę.
    2. Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po tygodnik katolicki „Niedziela”.
    3. Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia po Odpuście Wniebowzięcia NMP. A sprzątały panie z Zielonego. Prosimy harcerzy „Zawiszaków” o posprzątanie po odpuście  św. Rocha.
    4. Dożynki Diecezjalno-Gminne będą w tym roku 19 września. Bardzo prosimy, aby każda wioska naszej parafii przygotowała wieniec i dar ołtarza.
    5. Legion Maryi organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 10-11 września. Wyjazd z placu przy kościele w piątek o godz. 11.00, powrót w sobotę w godzinach wieczornych. Koszt 140 zł. z noclegiem. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
    6. Modlitwa do Pani Roztocza