OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.12.2019 r.

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i o godz. 17.00 nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

1. We wtorek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzeniajest to dzień oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 9.00 będzie Msza św. za naszych bliskich zmarłych, których polecamy Panu Bogu w modlitwach wypominkowych. To takie „łamanie się opłatkiem modlitwy” z naszymi przodkami. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, wypełnione składamy w zakrystii u księży. Czytanie wypominków zaczniemy już od godz. 8.30.Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą poprzedza wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych. Pasterkę w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  1. W środę uroczystość Narodzenia PańskiegoMsze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
  2. W czwartek – 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 12 stycznia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na tzw. kapłański fundusz zdrowotny.
  3. W piątek – 27 grudnia –  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszach św. będzie poświęcenie wina.
  4. W sobotę – 28 grudnia – święto  św. Młodzianków. Wspominamy pomordowane przez Heroda dzieci. Herod miał nadzieję, że wśród nich zamorduje także Jezusa, widział w Nim przyszłego władcę. Z racji czwartej niedzieli miesiąca będzie czuwanie modlitewne do godz. 20.00.
  5. Przypominamy, że o godz. 15.00 prowadzona jest w Sanktuarium Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy

1. Wypada uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Krasnobrodu jedna rodzina – 2500 zł., dwie inne po 1000 zł. jedna rodzina – 500 zł., dwie po 200 zł. i dwie po 100 zł. Z Podklasztoru rodzina 400 zł., z Kalinowic – 1000 zł., z Tomaszowa – 200 zł., po 100 zł. z Zielonego  i  z Rakówki. Zostały zakończone prace od strony wschodniej. Trwają prace od wewnątrz wirydarza.
    2. Spowiedź święta dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie we wtorek – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. We wtorek wieczorem w dniu wigilii kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 5 zł., do którego dołączony jest kalendarz na 2020 rok. Zostało jeszcze kilka świec „Caritas” w cenie 6 zł. U siostry Jadwigi są też kalendarze oraz ciekawe książki.
    4. Przypominamy o Jasełkach Bożonarodzeniowych.
    5. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską:

Piątek – 27 grudniaod godz. 10.00 – Majdan Mały – 4 księży; od godz. 15.00 – Szur i Zielone – 3 księży (jeden od strony Przejmy po obu stronach i dwóch od strony Tomaszowa)

Sobota – 28 grudniaod godz. 9.00 – Łuszczacz – 3 księży (jeden od Zagóry, dwóch od lasu) i Róża – 1 ksiądz od strony Ciotuszy.

Niedziela – 29 grudniaod godz. 16.00 – Bloki przy Al. NMP – 1 ksiądz i Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz.

Poniedziałek – 30 grudnia od godz. 8.30 – Wólka Husińska i Husiny – 4 księży; od godz. 15.00 – Dominikanówka – 2 księży od początku i od końca po obydwu stronach do środka. Środek niech cierpliwie czeka. Nowa Wieś – 1 ksiądz od początku do ul. Zamojskiej.

Wtorek – 31 grudnia   – od godz. 8.30 – Hutków.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej będzie możliwość złożenia ofiary na remont Sanktuarium oraz ofiary dla księży. Będziemy wdzięczni, jeśli przy składaniu daru zaznaczycie, co ma być ofiarą na kościół, poinformujecie kapłana i podacie imię i nazwisko ofiarodawcy. Tegoroczne ofiary przeznaczamy na spłatę wymiany dachu na klasztorze i kontynuowanie elewacji dzwonnicy. Chcemy też rozpocząć remont budynku po starej gminie.

1. Przypominamy i prosimy, by zgłaszać kandydatów do Rady Duszpastersko-Ekonomicznej naszej parafii.
  2. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.