OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.02.2020 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na WSD naszej diecezji. Dziękujemy Markowi za ich zebranie.
    2. Dziś rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Obejmujemy modlitwą wszystkich borykających się z problemem alkoholizmu oraz osoby podejmujące abstynencję.
    3. Spotkanie wszystkich członków Legionu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na to spotkanie także osoby zainteresowane przynależnością do tej wspólnoty.

1. Jutro kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary o godz. 18.00. Polecamy się modlitwie.
    2. We wtorek kończy się okres zwykły a wraz z nim karnawał. Wszystkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Środa Popielcowa otwiera święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Niech zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy służy naszemu nawróceniu, niech przygotowuje nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
    3. Tego dnia Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy według następującego porządku:

– Sanktuarium w Krasnobrodzie: godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

– Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00.

– Łuszczacz – godz. 15.00, WH – godz. 16.30.

– Hutków – godz. 16.00.

Zaleca się zachowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu i posypania głowy naszym bliskim, którzy byli nieobecni w tym dniu w kościele na znak łączności ze wszystkimi wiernymi rozpoczynającymi Wielki Post.

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 16.00 we wszystkich świątyniach naszej parafii będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w Sanktuarium po Drodze Krzyżowej odprawimy Mszę św. z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W niedziele natomiast o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!
  2. W sobotę o godz. 10.00 próba chórku dziecięcego, także o 00 spotkanie ministrantów.

1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: bezimiennie spod Tomaszowa – 10 tys. zł. spod Rzeszowa – 1000 zł., rodzina z Hutkowa – 1000 zł., z Majdanu Wielkiego – 400 zł., z Krasnobrodu – 100 zł. i z Łuszczacza – 50 zł. Na konto parafii wpłynęła ofiara z Sitańca Wolicy – 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
    2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
    3. Przy wyjściu można wziąć ulotki o przekazaniu
    4. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.