Ogłoszenia parafialne 23.04.2023

I. W dniu dzisiejszym

1. Obecna niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Dziś przed każdą Mszą św. (oprócz 9.00) wspólnota Galilea czyta fragmenty Biblii. Po Mszy św. będą rozdawane karteczki z cytatami Słowa Bożego. Przez cały tydzień od godz. 17.40 będą odczytywane fragmenty Biblii. Niech zachętą i pomocą do pochylenia się nad Biblią będzie książka naszego ks. Grzegorza pod tytułem: „Biblia bliżej życia”. Zachęcamy do nabycia w zakrystii.
  2. W Łuszczaczu odbywają się wielkie uroczystości związane z Jubileuszem 50 – lecia poświęcenia Kaplicy. Uroczystości rozpoczynają się akademią o godz. 11.15. Msza św. jest o godz. 12.00. A potem poczęstunek. Zapraszamy wszystkich.
  3. W 80 rocznicę bitwy pod Zaborecznem odbywa się tam też dzisiaj o godz. 11.00 Msza św., a potem rekonstrukcja bitwy. Jesteśmy tam zaproszeni.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. będzie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Ze względu na pierwszeństwo Niedzieli Wielkanocnej, w tym roku uroczystość ku czci św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski jest przeniesiona na poniedziałek, 24 kwietnia.
    2. Naszych tegorocznych maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. w ich intencji jutro na godz. 18.00.
    3. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę – św. Katarzyny Sieneńskiej.
    4. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami będzie we środę o godz. 18.40.
    5. Msza św. w intencji pielgrzymów udających się do Medżugorje będzie w piątek o godz. 5.00.
    6. Do piątku włącznie porządkujemy groby naszych bliskich. Cieszymy się, że coraz więcej osób rozumie sprawę segregacji śmieci: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywożenie i segregacja śmieci będzie w piątek i sobotę. Do tej czynności kolejka wypada w piątek: Łuszczacz numery od 51 do końca, a w sobotę na Majdan Mały. Prace rozpoczynamy o godz. 8.00. Bardzo prosimy o przyjazd z ciągnikami. Ci, którzy nie mają ciągników pomogą przy ładunku śmieci. Prosimy również kobiety o pomoc przy segregacji. To nasza wspólna sprawa.

1. Msza św. na cmentarzu grzebalnym będzie o godz. 12.00 za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wspominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Modląc się za zmarłych liczymy też na ich wstawiennictwo przed Bogiem za nami. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium:. Z Zamościa – raz 1500 zł., raz 500 zł., raz 300 zł. i raz 100 zł., z Dołhobyczowa – 1000 zł., z Sitańca – 500 zł., z Cieszanowa i z Lublina – po 200 zł., z Chełma, z Podklasztoru, z Majdanu Wielkiego, z Rabinówki, z Tomaszowa, i z Zamościa – po 100 zł. i bezimiennie – 50 zł. na konto parafii wpłynęły ofiary: z Kalinowic – 2000 zł., z Krasnobrodu – raz 500 zł., i dwa razy po 100 zł., z Tarnowca – 200 zł., z Dominikanówki, z Zaborecznego, z Chmielka, z Kwidzyna, z Tarnowa i z Tomaszowa po 100 zł. i z Warszawy – 10 zł.
    2. Trwają dalsze prace wykończeniowe w klasztorze w części mieszkań wikariuszy. Zaczynamy prace wykończeniowe w łazienkach.
    3. Do nabycia w zakrystii tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.