OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.12.2018 r.

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i o godz. 17.00 nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

1. W poniedziałek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzeniajest to dzień oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 9.00 będzie Msza św. za naszych bliskich zmarłych, których polecamy Panu Bogu w modlitwach wypominkowych. To takie „łamanie się opłatkiem modlitwy” z naszymi [przodkami. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, wypełnione składamy w zakrystii u księży. Czytanie wypominków zaczniemy już od godz. 8.30. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą poprzedza wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych. Pasterkę w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  1. We wtorek uroczystość Narodzenia PańskiegoMsze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
  2. W środę – 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 13 stycznia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na tzw. kapłański fundusz zdrowotny.
  3. W czwartek – 27 grudnia –  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszach św. będzie poświęcenie wina.
  4. W piątek – 28 grudnia – święto  św. Młodzianków. Wspominamy pomordowane przez Heroda dzieci. Herod miał nadzieję, że wśród nich zamorduje także Jezusa, widział w Nim przyszłego władcę.

1. Wypada uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

1. Spowiedź święta dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie w poniedziałek – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. W poniedziałek w dniu wigilii wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 5 zł., do którego dołączony jest kalendarz na 2019 rok. Są również kalendarze naszej parafii. Zostało jeszcze kilka świec „Caritas” w cenie 5 zł. U siostry Jadwigi są też kalendarze oraz ciekawe książki. Jest też nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”.
  3. Przypominamy o Jasełkach Bożonarodzeniowych.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską.
    1. Piatek (28 grudnia)od godz. 8.30Wólka Husińska – 4 księży (z obu stron), Husiny – 1 ksiądz , od godz. 15.00Przejma, Figarnia – 1 ksiądz i Zielone – 4 księży.
    2. Sobota (29 grudnia) od godz. 9.00ŁuszczaczRóża.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej będzie możliwość złożenia ofiary na kościół oraz ofiary dla księży. Będziemy wdzięczni, jeśli przy składaniu daru zaznaczycie, co ma być ofiarą na kościół, poinformujecie kapłana i podacie imię i nazwisko ofiarodawcy. Tegoroczne ofiary przeznaczamy na to wszystko, co nas czeka w przyszłym roku. Planujemy m.in. wymianę dachu na klasztorze i kontynuowanie elewacji kościoła i dzwonnicy klasztoru oraz kontynuowanie odwonienia klasztoru.

1. Bardzo prosimy wszystkich o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła i klasztoru.
  2. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego