OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.11.2019 r.

1. Ostatnia niedziela roku liturgicznego – Kościół Katolicki obchodzi dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kto odmówi w dniu dzisiejszym akt oddania się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, ten otrzyma odpust zupełny o ile jest w stanie łaski uświęcającej (po ogłoszeniach głośno odmówić).
    2. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w salce modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
    2. Wypominki za zmarłych codziennie przed Mszą św. wieczorową, tj. o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św.
    3. W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej. O 11.00 – zbiórka ministrantów. W dalszym ciągu prowadzimy nabór do służby przy Chrystusowym ołtarzu.

1. Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas który ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Zachęcamy wiernych do podejmowania zobowiązań w walce z nałogami i złymi przywiązaniami do grzechu.
    2. Mszę św. zwaną roratnią odprawimy o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tej Mszy św., a szczególnie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę nie będzie więc Mszy Świętej o godz. 7.00, kolejne Msze św. bez zmian czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
    3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc grudzień.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: rodzina z Podklasztoru – 1000 zł., z Dominikanówki – 500 zł., z Hutek – 500 zł., z Chełma – 500 zł., z Hutkowa – 250 zł., po 200 zł. z Długiego Kątu, ze Skokówki, z Podklasztoru i z Krasnobrodu, także z Krasnobrodu dwa razy po 100 zł. i z Wólki Husińskiej – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Warszawy – 2000 zł. i po 100 zł. z Wywłoczki i z Dębiny Osady. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom. Jak widzicie trwają prace przy północno-wschodnim narożniku.
    2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł oraz grudniowy numer Naszej Arki z kalendarzem.
    3. W zakrystii możemy już nabywać Wigilijne Świece Caritas w cenie 6 zł, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
    4. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w II niedzielę adwentu. Porządek będzie taki sam jak w minionych latach. Bardzo prosimy o modlitwę w ich intencji.
    5. W ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zbierane są dzisiaj w sklepie spożywczym przy Sanktuarium, przy Kaplicy w Kaczórkach oraz w Krasnobrodzkim Domu Kultury dary rzeczowe takie jak: artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, zabawki, książki, artykuły szkolne. Nie są zbierane pieniądze. Zbiórce darów w Krasnobrodzkim Domu Kultury towarzyszył będzie koncert, na który biletem wstępu są słodycze zbierane dla potrzebujących. Początek koncertu o godz. 15.00. Szczegóły – na plakatach i w Internecie. Jednocześnie informujemy, że zebrane dary wydawane będą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie 26-29 listopada.
    6. Uwaga: do piątku włącznie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można złożyć koło spichlerza.
    7. Pielgrzymka do Medżugorje organizowana jest w dniach – 28 grudnia – 4 stycznia.
    8. Odmówić Akt oddania się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu (Agenda, s. 221).