OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.10.2020 R.

1. Dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach za zmarłych.
    2. Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego o dyspensie
    3. Wypada rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego dokonał w 1699 roku (12 lipca) bp sufragan lwowski obrządku ormiańskiego Deodat Nersesowicz.
    4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace z przeznaczeniem na remont Sanktuarium.

1. Porządkujemy groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Do segregacji i wywożenia śmieci z cmentarza kolejka wypada w piątek: na mieszkańców Majdanu Wielkiego I i II Przerwa, a w sobotę także na mieszkańców Majdanu Wielkiego III Przerwa i Saki. Prace rozpoczynamy o godz. 8.00 do wieczora. Prosimy gospodarzy, którzy mają ciągniki, by z nimi przybyli. Ci, którzy nie mają ciągników niech przybędą, by pomóc przy segregacji i ładunku śmieci. Prosimy również kobiety o pomoc w segregacji śmieci.

III. W przyszła niedzielę:

1. Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z ograniczeniami będą Msze św. w kościołach dojazdowych tak, jak w każdą niedzielę.
    2. Msze św. w Sanktuarium odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. I uwaga – jeśli nie będzie innych wskazań i będzie odpowiednia pogoda, to Msza św. o godz. 12.00 będzie na cmentarzu, tak byśmy zachowywali dystans stojąc przy własnych grobach oraz zachowywali wszelkie inne środki ostrożności. Nie będzie procesji żałobnej po cmentarzu, a tylko modlitwy za zmarłych od ołtarz polowego. Wieczorem Msza św. będzie o godz. 17.00. Natomiast nie będzie wieczorem na cmentarzu tradycyjnej Drogi Krzyżowej.
    3. 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. w Sanktuarium odprawimy o godz. 7.00, 7.30. O godz. 10.00 podobnie jak 1 listopada – Msza św. na cmentarzu i modlitwy za zmarłych na środku cmentarza przy ołtarzu. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościołach filialnych

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na Sanktuarium: rodzina z Krasnobrodu – 400 zł., po 100 zł. – dwa razy z Krasnobrodu oraz z Nowej Wsi, z Kalinowic i ze Śląska. Po 50 zł. – z Krasnobrodu i z Niemirówka. Na konto parafii wpłynęły ofiary: bezimienna z Biłgoraja – 1500 zł., spod Szczecina – 1000 zł., z 500 zł., z Lublina – 200 zł., z Rzeszowa – 100 zł. i z Zamościa – 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Kartki wypominkowe znajdują się w kościele na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży. Nie składamy kartek wypominkowych na tacę.
    3. Różaniec za zmarłych wraz z czytaniem wypominków będzie przez cały listopad przed Mszą św. wieczorową o godz. 16.30. W soboty zaś po Mszy św. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
    4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł. Są jeszcze kalendarze rolnicze – książkowe w cenie 28 zł. oraz ścienne KRZ po 6 zł.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza w intencji Ojczyzny.