OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12.2022

1. W dniu dzisiejszym:
  2. Odczytać życzenia Pasterza Diecezji.
  3. Odczytać życzenia Burmistrza Krasnobrodu.
  4. Przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym.

1. W poniedziałek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 8 stycznia.
    2. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszach św. będzie poświęcenie wina.
    3. W środę święto św. Młodzianków. Wspominamy pomordowane przez Heroda dzieci. Herod miał nadzieję, że wśród nich zamorduje także Jezusa, widział w Nim przyszłego władcę.
    4. W piątek, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny. Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy o godzinie 7.00, 7.30 i o 17.00.
    5. W sobotę – ostatni dzień roku 2022. O godz. 16.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku: suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

1. Nowy Rok 2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna po celach, którą obsługuje OSP z Zielonego. Po procesji z racji I niedzieli miesiąca konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc styczeń.

1. W sklepiku u s. Jadwigi są do nabycia katolickie kalendarze na 2023 rok oraz ciekawe książki i dewocjonalia.
  2. Dziękujemy naszym leśnikom za przekazane choinek do naszej świątyni, a strażakom za pomoc w udekorowaniu światełkami choinki przed klasztorem, a ks. Andrzejowi, pani Małgorzacie i młodzieży za świąteczny wystrój naszej świątyni i przygotowaną szopkę.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. We wtorek – Łuszczacz i Róża, a po południu – ulice Leśna, Modrzewiowa i Świerkowa.
  4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej