OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023

1. Od dzisiaj zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża. W nadchodzących dniach skupmy się jeszcze bardziej na rozważaniu Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Będzie ją prowadził Krasnobrodzki Gospel. Po Drodze Krzyżowej Msza św., a po niej adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
    2. Zapraszamy też w piątek na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa będzie dość krótka, tylko 11 km. Wyjście po Mszy św. ok godz. 17:30. Plan trasy oraz rozważania będą do odebrania tuż przed wyjściem u ks. Łukasza.
    3. Przypominamy, że od 1 kwietnia, tj. od najbliższej soboty, Msze św. wieczorne w dni świąteczne i powszednie będą sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
    4. W tym tygodniu wypada I sobota kwietnia. O godz. 18.00 będzie Msza św., zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do północy.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa

1. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które będą przypominały gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa – Mesjasza.
    2. Po Mszy św. o 12.00 modlitewne spotkanie wszystkich członków Legionu Maryi.

1. Ofiary składane na remont naszego Sanktuarium: z Tarnowa – 600 zł., bezimiennie – dwa razy po 500 zł., z Podklasztoru i z Zamościa – też po 500 zł., z Nowej Wsi – 400 zł., z Tomaszowa – raz 300 zł., raz 200 zł. i raz 150 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Borków – 2000 zł., z Porąbki Uszewskiej – 1000 zł., z Nowodworza k. Tarnowca i spod Szczecina – po 200 zł., z Krasnobrodu – cztery razy po 100 zł. i z Kwidzyna – 100 zł. Na kwiaty zostały złożone ofiary: Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca – 200 zł., Róże Rodziców – 200 zł., KŻR Heleny Boryło z Klocówki – 200 zł., Krystyny Guzowskiej z Krasnobrodu – 340 zł., Z Krasnobrodu z Majdanem Wielkim I Przerwa – 300 zł., Aliny Burak z Zielonego – 210 zł., Zofii Podolak z Krasnobrodu – 370 zł. oraz bezimiennie – z Hutkowa i z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. raz 100 zł., z Majdanu Małego – 100 zł., z Wólki Husińskiej i z Majdanu Wielkiego – po 50 zł., z Nowej Wsi – dwa razy po 50 zł. i bezimiennie – dwa razy po 50 zł. i raz 30 zł.
    2. Do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    3. W zakrystii są jeszcze świece Caritasu na stół wielkanocny zwane paschalikami.
    4. W tym tygodniu chcemy odwiedzić chorych; w Hutkowie – w czwartek od godz. 10.00 i w Wólce Husińskiej – w piątek też od godz. 10.00. Dalszy plan odwiedzin chorych podamy w przyszłą niedzielę.
    5. Mamy też prośbę, by nie parkować samochodów przy samym wjeździe na podwórko, dlatego że wtedy blokujemy ruch dwukierunkowy.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.