OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.2022

I.W dniu dzisiejszym:

1. O 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w Wólce Husińskiej.

1. Trwa Nowenna przed uroczystością Odpustu Pani Krasnobrodzkiej. Codziennie po Mszy św. wieczornej.
    2. W środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej: tzw. „Świętopietrze”.
    3. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe. Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy na nocną procesję. W tym roku wypada na następujące miejscowości:

I ołtarz – Podklasztor – Al. NMP, Łąkowa i Słoneczna,

II ołtarz – Majdan Mały,

III ołtarz – Hutków,

IV ołtarz – ul. Zamojska

V ołtarz (przy kaplicy Objawień na wodzie) – ul. Lelewela.

W sprawie dekoracji kontaktujemy się z ks. Andrzejem

1. W piątek, rozpoczynamy uroczystości odpustowe w naszym Sanktuarium:

Oto program odpustu:

Godz. 18.00 – uroczysta Msza św. – słowo Boże głosi Ks. Jarosław Tomaszewski z diecezji płockiej.

Godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej.

Godz. 21.00 – Powitanie pielgrzymów i parafian. Apel Maryjny – prowadzi Ks. Bp Marian Rojek i Procesja Różańcowa do Kaplicy Objawień na Wodzie – homilie przy poszczególnych stacjach głosi Ks. Jarosław Tomaszewski. Cudowny obraz Matki Boskiej Krasnobrodzkiej z kościoła do bramy niosą kapłani rodacy, a w bramie obraz przejmują mieszkańcy Podklasztoru – Al. NMP, Łąkowej i Słonecznej i oni przy swoim ołtarzu odmawiają dziesiątek różańca. Z kolei obraz będą przenosić mieszkańcy Majdanu Małego, następnie mieszkańcy Hutkowa, potem ul. Zamojskiej i wreszcie mieszkańcy ul. Lelewela. Delegacje w/w miejscowości przy swoim ołtarzu odmawiają I-szą część modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, a drugą część uczestnicy procesji.

Ołtarze rozbieramy po zakończeniu uroczystości w poniedziałek rano i poszczególne elementy odwozimy tam, skąd były wzięte. Bardzo proszę, aby dla utrzymania porządku na procesję nocną przyszli w mundurach już tradycyjnie strażacy z Wólki Husińskiej, Grabnika i Majdanu Małego. Procesję obsługują pielgrzymi.

Około godz. 22.30 Pasterka Maryjna. Uroczystościom wieczornym przewodniczy – J.E. Ks. Biskup Andrzej Kaleta – Biskup Pomocniczy z Kielc. Będzie również obecny Pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek.

W sobotę – 2 lipca – Odpust Matki Bożej Jagodnej:

Godz. 6.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 – Słowo Boże głosi Ks. Jarosław Tomaszewski.

Godz. 12.00 – Suma odpustowa – Celebra i Słowo Boże – J.E. Ks. Biskup Andrzej Kaleta – Biskup Pomocniczy z Kielc. Procesję obsługuje OSP z Zielonego.

III. Sprawy porządkowe:

Wdzięczni jesteśmy policji i strażakom za gotowość i podjęte przygotowania do zapewnienia porządku. Wszystkich prowadzących handel bardzo prosimy, aby 1 i 2 lipca nie sprzedawali alkoholu pod każdą postacią. Nie możemy kalać naszych największych uroczystości w Krasnobrodzie.

Plan posługi strażaków na 1 lipca:

a)od strony Zamościa – OSP z Dominikanówki stoją na wysokości Urzędu Gminy i pojazdy kierują ul. Lelewela w rejon cmentarza grzebalnego,

b) od strony Tomaszowa – OSP Krasnobród pojazdy ustawiają przy ul. Tomaszowskiej i kierują ul. Sobieskiego na wygon za Kaplicą Objawień i pod Turzyniec,

c) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego pojazdy ustawiają za Kaplicą Objawień,

d) Klasztor i podwórze – OSP z Hutkowa. Na podwórze wpuszczają tylko księży. Wyżej wymienione jednostki przychodzą w mundurach i w komplecie. Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi o godz. 21.00. Obowiązuje zakaz handlu przy Alei NMP i na ul. Tomaszowskiej, a także zakaz parkowania samochodów. Musi być wolne przejście dla wiernych podczas procesji. Kramarze ustawiają stragany we wskazanych miejscach. Tą sprawą zajmą się strażacy z K-du.

Plan posługi strażaków w dniu 2 lipca:

1. od strony Tomaszowa – OSP z Zielonego
  2. od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego
  3. od strony Zamościa – OSP z Wólki Husińskiej
  4. Klasztor i podwórze – OSP z Klocówki
  5. utrzymanie porządku w zakresie handlu – OSP z Krasnobród
  6. Pojazdy kierujemy na parkingi jak w piątek – 1 lipca. Ze względu na to, że brakuje nam miejsc parkingowych prosimy mieszkańców Podklasztorzu o otwieranie bram i przyjmowanie przybyszów na parkowanie samochodów. Prosimy mieszkańców całego Krasnobrodu o dekoracje domów i posesji flagami i obrazami Matki Boskiej. Sprzątanie kościoła i otoczenia w poniedziałek – 3 lipca – od godz. 8.00. Do tej pracy prosimy mieszkańców z ul. Targowej i Partyzantów. Przynosimy ze sobą wiadra i ścierki.
  7. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych, za wyjątkiem Łuszczacza, gdzie Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00. Przy czym w przyszłą niedzielę w Majdanie Małym będzie Msza św. o godz. 11.00 w rocznicę wysiedlenia miejscowości.

1. Bóg zapłać za ofiary na remont Sanktuarium: z Zamchu – 1000 zł., z Zamościa – 500 zł. i 100 zł., z Majdanu Wielkiego i Rzeszowa – po 200 zł., z Łuszczacza, z Trzeszkowic i z Łabuń – po 100 zł. i z Krasnobrodu – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja – 200 zł., z Krasnobrodu – 3 razy po 100 zł. i z Kwidzyna – 100 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza potrzebne łaski.
    2. Do nabycia w zakrystii tygodnik Niedziela w cenie 8.00 zł.
    3. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Zamojską Pielgrzymkę.
    4. Uwaga w tym roku Msza św. na cmentarzu będzie w przedostatnią niedzielę lipca, czyli – 24 lipca.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.