OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.01.2019 r.

1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się o zdrowie i skuteczną pomoc dla nich.
  2. Po Mszy św. o godz. 9.00 odbędą się Jasełka prowadzone przez Krasnobród.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się Koncert Kolędowo-Jasełkowy. Szczegółowy program koncertu znajduje się na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  4. A u nas po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów, którzy byli ostatnio w Medżugorje.

1. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Tomasza z Akwinu, a w czwartek św. Jana Bosko.
  2. Jutro też po Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie osób z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sprawie organizacji wyjazdu na rekolekcje do Przemyśla.
  3. W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Sanktuarium i w kościołach filialnych Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Gromnice święcimy w czasie każdej Mszy św. Świece możemy nabywać już dziś w sklepiku u Siostry Jadwigi. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za powołanych do służby Bożej i po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na rzecz Sióstr Klauzurowych, które przez całe życie zakonne modlą się i pracują odcięte od świata kratą klasztorną. O przeprowadzenie zbiórki proszę członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
  4. 2 lutego wypadają rocznice:
    1. 13 rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka.
    2. 21 rocznica konsekracji Ks. Bpa Mieczysława Cisło – naszego rodaka.
    3. 71 rocznica przybycia do Krasnobrodu Sióstr Imienia Jezus.
    4. 76 rocznica ocalenia Krasnobrodu podczas pacyfikacji Zamojszczyzny przez okupanta niemieckiego.
    5. 76 rocznica mordu dokonanego przez Niemców na mieszkańcach Róży (zginęły 32 osoby) i Lasowiec (zginęło 8 mieszkańców wioski), oraz stoczonych walk z Niemcami przez żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich pod Zaborecznem, Różą i Lasowcami.
  5. W tym tygodniu wypada I-szy piątek i I sobota miesiąca lutego. W sobotę z tej racji po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Po tej modlitwie będzie też w Sanktuarium spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasze Sanktuarium: dwa razy po 100 zł.
  2. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 5 zł. i miesięcznik Nasza Arka.
  3. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu od
    28 lat służy pomocą i wsparciem dla ciężko niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin poprzez swoje 11 placówek w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach. W grudniu rozpoczęło budowę Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej 24 w Zamościu pod nazwą „Rodzinny Dom”. Na ten „Rodzinny Dom” czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny. Bez wspólnej modlitwy i wsparcia finansowego to Dzieło Miłosierdzia nie powstanie. W imieniu wszystkich oczekujących i zarządu Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia z całego serca Państwu dziękuje.
  4. Modlitwa do Pani Roztocza.