OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2019 r.

I. W dniu dzisiejszym – Niedziela Miłosierdzia Bożego – Patronalne Święto Caritas.

1. Dziś Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00 poprzedzona czytaniem wypominków za zmarłych.
    2. W Zaborecznem jest Msza św. o godz. 11.00 i potem rekonstrukcja bitwy partyzanckiej.
    3. O godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy tzw. Wieczór Chwały. Potem będą świadectwa mocy Bożego Miłosierdzia i dużo modlitwy. Zapraszamy.
    4. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas.

1. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Katarzynę Sieneńską, we wtorek – przeniesiona z 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, w czwartek – św. Atanazego, w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, a w sobotę św. Floriana – Patrona strażaków.
    2. We wtorek też dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Wesprzyjmy go naszą modlitwą.
    3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W tym czasie wielbić będziemy Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem Litanii Loretańskiej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W kościołach filialnych oraz przy krzyżach i figurach wierni odprawiają o dogodnej dla siebie porze.
    4. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to również dzień Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Sanktuarium i w kaplicach dojazdowych w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 część artystyczna. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej przemarsz delegacji i uczestników pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Na ten dzień dekorujemy domy, zakłady pracy i instytucje państwowe flagami narodowymi i Emblematami Maryjnymi.
    5. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Spowiedź I piątkowa na Mszy o 7.00, 7.30 i 18.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
    6. W sobotę 4 maja odbędą się święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej.

1. Odbędzie się II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpocznie się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pragniemy i w naszej parafii czytać publicznie Pismo św. Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: Bezimiennie z Zielonego – 200 zł. i 3 razy po 100 zł. i na konto wpłynęła ofiara z Podklasztoru – 200 zł. Wieżyczka na kościele została rozebrana. Jest przygotowywana nowa. Krzyż ze szczytu kościoła będzie także całkowicie odnowiony. Trwają prace na strychu klasztoru, wykonywane jest zbrojenie wieńca spinającego mury.
    2. Bóg zapłać osobom, które segregowały i wywoziły śmiecie z cmentarza: w piątek z Zielonego i w sobotę z Niemirówka. Dziękujemy tez pracownikom Krzysztofa Sawulskiego z wywóz szkła.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł., a w niej o Miłosierdziu Bożym.
    4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poseł na Sejm RP panią Elżbietą Kruk oraz z panem Andrzejem Jaworskim, b. posłem na Sejm RP, współpracownikiem Radia Maryja. Spotkanie odbędzie się w Domu Pielgrzyma przy naszym Sanktuarium w najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00. Pani Elżbieta Kruk jest posłem na Sejm RP od 2001r. Jest też przewodniczącą Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz członkiem Rady Mediów Narodowych. Pan Andrzej Jaworski – był poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Był prezesem Stoczni Gdańsk. A jest przewodniczącym Rady  Instytutu im. Św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” i współpracuje z Radiem Maryja i TV Trwam.
    5. Pszczelarze proszą, by nie opryskiwać pól w ciągu dnia, ale tylko wieczorem ok. 19.00. W innym wypadku giną pszczoły.
    6. Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.