Ogłoszenia parafialne 30.04.2023

1. Dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
    2. Dzisiaj jest dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
    3. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu grzebalnym za zmarłych polecanych w wypominkach. W związku z tym nie ma Mszy św. w kościołach filialnych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii.

1. Jutro rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zachęcamy gorąco do śpiewu litanii także w kościołach dojazdowych, przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Papież Franciszek wprowadził trzy nowe wezwania: Matko Miłosierdzia po wezwaniu – Matko Kościoła; Matko nadziei – po wezwaniu – Matko łaski Bożej i Pociecho migrantów – po wezwaniu – Ucieczko grzeszników.
    2. W środę uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to również dzień Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Sanktuarium i w kaplicach dojazdowych w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 część artystyczna. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej przemarsz delegacji i uczestników pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Na ten dzień dekorujemy domy, zakłady pracy i instytucje państwowe flagami narodowymi i Emblematami Maryjnymi. Słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. Krzysztof Grzesiak z Lublina.
    3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W sobotę po Mszy św. wieczornej Zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.
    4. W sobotę, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu przyjmie nasz alumn Marek Nawój. Dzisiaj razem z kolegami rozpoczynają rekolekcje przed tym wydarzeniem. Wspierajmy go modlitwą i zapraszamy w sobotę do katedry.

III. W przyszłą niedzielę

1. Z racji wspomnienia św. Floriana – Msza św. w intencji naszych strażaków będzie o godz. 9.00.
    2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Wólki Husińskiej. Obsługujący procesję przychodzą w strojach procesyjnych. Po procesji konferencja dla członków Kółek Żywego Różańca.
    3. Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

1. Komunia Święta Rocznicowa będzie w niedzielę 21 maja na Mszy św. o godzinie 9.00.
    2. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego Sanktuarium Matki Bożej Jagodnej: ze Żdanowa – 1000 franków szwajcarskich, z Maciejowa k. Wysokiego jako dziesięcina – 1200 zł., z Wólki Husińskiej – 500 zł. i z Tomaszowa – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: męskie KŻR św. Józefa z Krasnobrodu z racji wspomnienia św. Józefa Robotnika – 500 zł., z Biłgoraja – raz 1000 zł. i raz 50 zł., z Norwegii jako dziesięcina – raz 620 zł. i raz 400 zł., z Podklasztoru – raz 500 zł. i raz 300 zł., z Łuszczacza, z Szarowoli i ze Świdnika – po 200 zł., z Zagrobla k. Turobina – 70 zł., z Tomaszowa – 50 zł. i z Zamościa – 20 zł. Niech Matka Boża Krasnobrodzka i św. Józef Robotnik wypraszają wszelkie potrzebne łaski ofiarodawców i ich rodzinom.
    3. Trwają prace na piętrze klasztoru w skrzydle mieszkań wikariuszy. Praktycznie wszelkie instalacje są już położone. Pozostało wykończenie łazienek i malowanie. Zostały już zakończone prace w wirydarzu. Pozostał jeszcze do odnowienia cokół figury Matki Bożej.
    4. Dziękujemy też osobom, które tak pięknie pracowali przy segregowaniu i wywożeniu śmieci z cmentarza. W piątek: z Łuszczacza, a  w sobotę z Majdanu Małego.
    5. W zakrystii są do nabycia książki naszego ks. Grzegorza o Biblii i tygodnik katolicki
    6. 10 września w Markowej k. Łańcuta odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Można zapisywać się na wyjazd na to wydarzenie do 29 maja w zakrystii. Dzięki zapisom, parafie otrzymają potrzebne karty wstępu, karty parkingowe dla autokarów i samochodów osobowych oraz karty do koncelebry dla kapłanów.
    7. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej