OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.03.2019 r.

I . W dniu dzisiejszym:

1. Przeżywamy już czwartą niedzielę Wielkiego Postu zwaną Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.
    2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Michał Mrozek – Dominikanin z Warszawy.
    3. Gorzkie Żale o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00, a w Łuszczaczu po Mszy św.
    4. Spotkanie Legionu Maryi po Sumie i po Gorzkich Żalach.

1. Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
    2. Obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
    3. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać w liturgii, na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
    4. Przypominamy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00.

1. Wypada już piąta niedziela Wielkiego Postu zwana I-szą Niedzielą Męki Pańskiej. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.
    2. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Wieczór Chwały prowadzony przez Krasnobrodzki Gospel. Początek po Mszy św. o godz. 18.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i klasztoru: osoba z okolic Tomaszowa Lub. Złożyła ofiarę 10 000 zł., rodzina z Krasnobrodu – 500 zł. i 50 zł., z okolic Biłgoraja 150 zł., z Nowej Wsi – 2 razy po 100 zł., z Zielonego – 100 zł. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: KŻR Z.K. – 200 zł. i KŻR H.G – 200 zł. z Dominikanówki, KŻR J.R. z MW – 200 zł., KŻR G.B. z MM – 210 zł., KŻR H.B. z Klocówki – 200 zł., KŻR A.K. z Zielonego – 200 zł., KŻR K.G.  – 250 zł., i KŻR C.M – 200 zł. z Krasnobrodu i bezimiennie – 100 i 50 zł.
    2. Trwają prace w dalszym ciągu przy oczyszczaniu strychu klasztoru, odkrywaniu otworów kominowych oraz wzmacniania starych krokwi tak, by móc wylać wieniec żelbetowy. Wspomniałem o sprawdzeniu stanu wieżyczki na kościele. Po zdjęciu blachy okazało się, że drewno jest spróchniałe i groziłoby to w niedługim czasie zawaleniem. Musimy więc po konsultacji z konserwatorem zabytków wykonać od nowa całą wieżyczkę: konstrukcję z drewna i obicie blachą miedzianą. Prosimy o modlitwę, by wszystko poszło dobrze.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. Jest też bardzo ciekawy kwietniowy numer „Naszej Arki” poświęcony Św. Gemmie Galgani – świętej, która nie ma czcicieli, tylko osoby w niej rozmiłowane.
    4. W zakrystii możemy nabyć paschaliki Caritasu, oraz czekoladowe baranki na stół świąteczny.
    5. Jak już zapowiadaliśmy, dziś można oddać krew, która ratuje życie innym. W podwórku, w domu pielgrzyma jest ekipa stacji krwiodawstwa z Zamościa. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą. Ponadto firma NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość zaprasza na bezpłatne badania: pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru, obliczanie prawidłowej wagi ciała i wskaźnika BMI.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej o błogosławione owoce rekolekcji.