OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.07.2022

1. Zapraszamy na godz. 17.00 na koncert organowy. Gościmy dziś panią Gail Archer z Nowego Yorku.

1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień w którym odnieśliśmy wiele narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, jest to także czas trzeźwości narodu Polskiego. Episkopat Polski zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych katolików w Polsce i za granicą ze względu na wydarzenia sierpniowe w historii naszego narodu: 08.1944r – Powstanie Warszawskie; 1980r. – Podpisanie umów polskiego świata pracy z ówczesnym komunistycznym reżimem; 15.08.1920r. tzw. Cud nad Wisłą – powstrzymanie Bolszewików idących na Warszawę. Sierpień to miesiąc urodzin Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także to czas pobożnych pielgrzymek na Jasną Górę.
    2. We wtorek w kościołach parafialnych istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, Modlitwa w intencjach Papieża). W tym też dniu wyrusza piesza pielgrzymka zamojska na Jasną Górę.
    3. We czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów, szczególnie proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Suchowoli.
    4. I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
    5. I piątek miesiąca – Msze św. ku czci NSPJ o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św.
    6. I sobota miesiąca: o godz. 18.00 – Zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.

1. W Dominikanówce o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty odpust ku czci św. Dominika. Spowiedź dla mieszkańców Dominikanówki w sobotę o godz. 19.00.
    2. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Klocówki.
    3. Zapraszamy też na niedzielne Nieszpory na godz. 17.30.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: dziesięcina z Norwegii – 1920 zł., bezimiennie: raz 1000 zł., raz 100 Euro i raz 100 zł., z Bełżca – 200 zł., z Zamościa – 200 zł. i 150 zł., z Lipiny Starej – 150 zł. i ze Skierbieszowa – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja – raz 1000 zł. i raz 50 zł., z Podklasztoru – 300 zł. i z Grodziska Mazowieckiego – 75 zł. Niech Pani Jagodna błogosławi.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 8 zł..
    3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.