OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.11.2020 R.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Msze św. w Sanktuarium będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Niestety nie będzie zapowiadanej Mszy św. o godz. 12.00 na cmentarzu ani procesji na cmentarz, a to z racji zamknięcia cmentarzy z powodu pandemii koronawirusa. Są natomiast Msze św. w kościołach filialnych naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 w Sanktuarium odmówimy modlitwy za zmarłych praktykowane zawsze na cmentarzu.
    2. W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7,30, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 będą modlitwy za zmarłych w Sanktuarium.
    2. Różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych codziennie przed Mszą św. wieczornej, czyli o godz. 16.30.
    3. W środę wspominamy św. Karola Boromeuszka biskupa.
    4. W czwartek I czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu szczególnie za powołanych: kapłanów, zakonników, zakonnice oraz przygotowujących się do kapłaństwa. Po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    5. W piątek I piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. i spowiedź o godz. 7.00, 7.30 i o 17.00. Z racji pandemii nie będzie odwiedzin chorych.
    6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i różaniec wynagradzający temuż Sercu.

III. W przyszła niedzielę.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będą zbierany ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Spowiedź św. dla rodziców i chrzestnych w ciągu tygodnia na Mszy św. wieczorowej, a konferencja w sobotę po Różańcu. Następny termin chrztu św. – 13 grudnia.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie z Kalinowic – 300 zł., po 200 zł. dwa razy z Krasnobrodu, raz z Majdanu Wielkiego i raz z Zamościa oraz z Krasnobrodu – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 1000 zł., z Krasnobrodu (kolejny raz od tych rodzin) – 150 zł. i dwa razy po 100 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
    2. Przez cały listopad przez osiem dowolnie wybranych dni możemy ofiarować duszom w czyśćcu dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu.
    3. Serdecznie dziękujemy wiernym za wywóz śmieci z cmentarza i jego otoczenia. Pracowali mieszkańcy Majdanu  Wielkiego I i II Przerwa – z ciągnikiem cztery osoby; segregowały i ładowały trzy panie. Wstyd dla pozostałych mieszkańców MW. W sobotę kolejny gospodarz był z ciągnikiem, pomagał mu też jeden pan. Szkło wywozili pracownicy pana Sawulskiego. Elementy plastikowe wywozili pracownicy MPGK. W imieniu wszystkich użytkowników cmentarza dziękujemy wam bardzo.
    4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł. oraz kalendarze.
    5. W związku z bolesnymi wydarzeniami, które dokonują się w Polsce, pragniemy odpowiedzieć modlitwą „Różańcem do granic nieba”. Od dziś do przyszłej niedzieli włącznie będziemy codziennie modlili się różańcem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 20.30. Sanktuarium będzie otwarte dla wszystkich od strony podwórka. Zapraszamy do włączenia się także poprzez Internet.
    6. Modlitwa do Pani Roztocza.