OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.12.2018 r.

1. I-szą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny. Czynimy dobre postanowienia, które pomogą nam bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, a szczególnie dzieci i młodzież.
  2. Po Sumie odbędzie się modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
  3. Na Mszy św. o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki wigilijne. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy życzliwych ludzi, aby roznieśli je po katolickich domach naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z remontem konserwatorskim Sanktuarium oraz na inwestycje przyszłoroczne.
  4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc grudzień.

1. Każdego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Pana Jezusa adorujemy w ciszy.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Ambrożego.
  3. Wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i uczczenie jego relikwii.
  4. W czwartek wspominamy również św. Mikołaja. Z tej racji po Mszy św. o godz. 17.00 w salce spotkań odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Niech rodzice zadbają o to, aby o ich dzieciach św. Mikołaj nie zapomniał. Kancelaria św. Mikołaja na piętrze klasztoru czynna od poniedziałku do czwartku włącznie w godzinach od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00.
  5. Wypada I piątek miesiąca. Msze św. ku czci NSPJ o godz. 7.00 i o 17.00. Spowiedź przed Mszą św.
  6. W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je O. Jerzy Krupa – Redemptorysta z Zamościa Oto program rekolekcji (odczytać plan rekolekcji – w załączniku).
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas II i poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.
  4. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy Świętej w kościołach dojazdowych. W Łuszczaczu odprawimy Mszę św. o godz. 8.00.
  5. Członkowie Legionu Maryi będą rozdawali cudowne medaliki, które Matka Boża poleciła wybić według wzoru, jaki św. Katarzyna Laboure widziała podczas objawień w 1830 roku.

1. Bóg zapłać za ofiary na renowację Sanktuarium: bezimiennie: 300 zł., 200 zł. i 100 zł. oraz 50Euro.
  2. Dziękujemy pani Małgorzacie Gielmuda za wykonanie wieńca adwentowego.
  3. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy w ramach diecezjalnego turnieju piłki nożnej halowej zajęli III miejsce. Ich opiekunem jest ks. Krzysztof.
  4. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc grudzień. Są też wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł.
  5. Proszono nas, by ogłosić: w sobotę będzie wydawana żywność w Świetlicy OSP w Majdanie Wielkim w godz. 10.00 – 17.00 przez Stowarzyszenie „Ach Zielone”. Osoby, które uzyskały skierowanie z MOPS w Krasnobrodzie proszone są o zgłaszanie się za okazaniem dowodu osobistego.