OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.10.2021 R.

I. W dniu dzisiejszym – Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej:

1. Dziękujemy ks. profesorowi Januszowi Lekanowi z KUlu Jana Pawła II za obecność, modlitwę i głoszenie Słowa Bożego przez cały dzisiejszy dzień. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja Eucharystyczna Aleją NMP. Procesję obsługuje OSP z Dominikanówki. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na październik i tradycyjne spotkanie z członkami orkiestry.
    2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Caritas. O przeprowadzenie zbiórki prosimy członków wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
    3. Przypominamy, że Msze św. wieczorne są obecnie o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

II. W przyszłą niedzielę:

1. XXI Dzień Papieski. Młodzież i nauczyciele naszego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II będą zbierać ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II, czyli fundusz stypendialny dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztów to 7 listopada.

1. Bóg zapłać za ofiary na Sanktuarium: z Krasnobrodu – 9000 zł, z Szozdów – 600 zł., z Majdanu Wielkiego, z Wólki Husińskiej i z Targowiska po 200 zł. i ze Śląska – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: od właścicieli stacji paliw w Majdanie Wielkim – 1000 zł., Krasnobrodu – raz 300 zł. i dwa razy po 100 zł., z Dereźni Solskiej – 300 zł. i z Zamościa – 100 zł.
    2. Trwają intensywne prace w kościele. Został już wylany tzw. chudy beton. Wykonano część prac przy wymianie kabli elektrycznych. I poczyniono małe odkrywki starych malowideł na ścianach. W tym tygodniu zechcemy powoli kończyć zakładanie fotowoltaika na dachach budynków gospodarczych i kontynuować prace w kościele. Dziękuję serdecznie za życzliwość, modlitwy i ofiary.
    3. Do nabycia w zakrystii: tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł., kalendarze KRZ i nasze po 6 zł., oraz kalendarze rolnicze po 27 zł. i po 6 zł.
    4. Modlitwa do Pani Roztocza.