OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.04.2021 R.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Życzenia wielkanocne biskupów i samorządowców.
    2. Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro będzie o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00.
      W pozostałe dni tygodnia kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
    2. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Oktawa Wielkanocy to jakby jedna wielka Uroczystość Zmartwychwstania.
    3. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.
    4. W piątek z racji Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to Patronalne Święto Caritas.

1. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
    2. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskiwania codziennego odpustu zupełnego za pobożne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Chorzy taki odpust mogą uzyskać poza kościołem.
    3. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie modlitewne Legionu Maryi.
    4. Zapraszamy serdecznie na godz. 15.00 na uroczyste sprawowanie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
    5. W Jacni – doroczny odpust ku czci Miłosierdzia Bożego.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: 1000 zł. – z Krasnobrodu, z Wólki Husińskiej i ze Śląska, ponadto z Krasnobrodu – 200 zł. i 50 zł. i z Wólki Husińskiej – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Szamocin z Wielkopolski – 1000 zł., po 200 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, raz z Majdanu Wielkiego i raz z Knurowa, po 150 zł. – z Tomaszowa i z Sitańca Wolicy, po 50 zł. z Krasnobrodu i z Tomaszowa oraz po 10 zł. z Zamościa i z Warszawy. Na kwiaty KŻR Anny Maciukiewicz – 400 zł., KŻR z Wólki Husińskiej – Marty Burda – 160 zł., Teresy Łach – 140 zł., Grażyny Surmacz – 110 zł., Cecylii Kusiak – 230 zł. i Andrzeja Górnika – 200 zł. Ponadto raz 100 zł., dwa razy po 50 zł. i raz 10 zł.
    2. Dziękujemy Ks. Bogdanowi i pani Małgorzacie  z pomocnikami za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, wiernym za złożone ofiary na kwiaty oraz za prowadzoną adorację, Siostrom Imienia Jezus za materialne przygotowanie do świąt, a s. Jadwidze za odświętne przygotowanie kościoła i wystrój ołtarzy.
    3. Dziękujemy też paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Klocówce za tę stojącą przy ołtarzu przepiękną palmę.
    4. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.