OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.06.2022

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
    2. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Majdanu Wielkiego. Potem zmiana tajemnic różańcowych.
    3. W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego uroczysty odpust – Suma o godz. 11.00.

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium w porządku niedzielnym, w kościołach filialnych: Łuszczacz o 15.00, Wólka Husińska 16.30, Dominikanówka 15.00, Majdan Wielki 16.00, Majdan Mały 17.00, Hutków 16.00. Kto ze względu na pracę nie może uczestniczyć we Mszy św. w ciągu dnia, niech przybędzie do Sanktuarium na godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
    2. W czwartek jest obchodzone święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu . Naszą modlitwą obejmijmy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowujących się do kapłaństwa.

III. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. W naszym Sanktuarium odbędzie się Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych. O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii krasnobrodzkiej, o 12.00 Msza św. w intencji Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych sprawowana przez ks. Józefa Bednarskiego, diecezjalnego duszpasterza rolników. O godz. 13.00 Procesja różańcowa do Kaplicy na Wodzie. Tam odbędzie się prezentacja dorobku artystycznego KGW i Zespołów Śpiewaczych.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: ofiara od rodziców bierzmowanych – 7640 zł., z Komarowa – 3000 zł., po 500 zł. – z Krasnegostawu, z Sabaudii k. Tomaszowa i z Zamościa, ponadto z Lublina – 400 zł., z Biłgoraja – 300 zł., po 200 zł. – z Malinówki, z Krasnegostawu i z Tomaszowa, po 100 zł. – z Majdanu Wielkiego, z Hrubieszowa, z Sabaudii i z Wolina. Na konto parafii wpłynęły dwie ofiary po 100 zł. – Dereźni Solskiej i z Zamościa. Niech Pani Krasnobrodzka odwdzięczy się opieką.
    2. Trwają parce przy tynkowaniu elewacji południowej i północnej, prace przy obróbce okien i drzwi oraz prace przy instalacjach.
    3. 19 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się Exodus Rodzin. Wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej oraz ks. Krzysztofa Porosły, koncert oraz atrakcje dla dzieci. Zapraszamy wszystkich. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej exodusrodzin.pl.
    4. Do nabycia w zakrystii – tygodnik Niedziela w cenie 8 zł.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.