OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.12.2021

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je O. Roman Bakalarz – Dominikanin z Borku Starego k. Rzeszowa. Serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę i życzymy owocnego przepowiadania Słowa Bożego. Plan Rekolekcji poniżej.
  2. Obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.
  3. Z racji rekolekcji nie ma Mszy św. kościołach dojazdowych z wyjątkiem Łuszczacza.

1. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Przypominamy rodzicom o kancelarii św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkie dzieci do nowego Domu Pielgrzyma. Mamy wiadomości od św. Mikołaja, że prezentów nie zabraknie.
  2. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień zakończenia naszych rekolekcji. Msze św. będą w Sanktuarium tak, jak w każdą niedzielę: uwaga pierwsza będzie o godz. 7.00, następne o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 14.00 dla dzieci i młodzieży i o 17.00. W kościołach dojazdowych Mszy św. nie będzie. Zapraszamy na rekolekcje. W Łuszczaczu Msza św. będzie o godz. 15.30. W tym dniu kończymy też Rok św. Józefa. Chcemy wtedy zawierzyć się św. Józefowi. Zapraszamy.
  3. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii osób chorych i starszych, które nie mogących przybyć do kościoła. Później podamy plan odwiedzin. Prosimy o podanie dokładnego adresu zamieszkania.

III.  W przyszłą niedzielę:

1. Msze św. odprawimy o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
  2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu – 26 grudnia.
  3. Rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Tomaszowa Lubelskiego – 500 zł., z Krasnobrodu – raz 400 zł i raz 200 zł., z Klocówki – 400 zł., z Wólki Husińskiej – 300 zł., po 200 zł. – trzy razy z Nowej Wsi i raz z Niemirówka, po 100 zł. – z Zamościa, z Hrubieszowa, z Majdanu Wielkiego, dwa razy z Lublina orz z Aleksandrowa i z Tereszpola, 50 zł. – z Krasnegostawu. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Dereźni Solskiej – 300 zł., z Krasnobrodu i z Poznania – po 200 zł., z Zielonego i z Zamościa – po 100 zł. Niech Pan Bóg zapłaci też za każdy dar serca złożony przy okazji roznoszonych opłatków. Prosimy też o rozniesienie tych jeszcze pozostałych. Tu dziękujemy właścicielom Marketu, że tam także można się w nie zaopatrzyć.
  2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 8 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  3. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 6 zł. Są też jeszcze kalendarze. Zachęcamy, by przy okazji wysyłania życzeń swoim bliskim, wysłać im kalendarz naszego Sanktuarium.
  4. Dziękujemy pani Małgorzacie Gielmuda za wykonanie wieńca adwentowego.
  5. Dziś mieszkańcy Pańkowa organizują kiermasz ciast i stroików bożonarodzeniowych, by w ten sposób zbierać datki na leczenie swojej koleżanki chorej na raka.
  6. Modlitwa do Pani Roztocza o dobre przeżycie rekolekcji.

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII NAWIEDZENIA NMP W KRASNOBRODZIE – 05 – 08. XII. 2021 r. – Prowadzi – O. Roman Bakalarz – Dominikanin

Niedziela 05.XII

6.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

10.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Poniedziałek 06.XII – Dzień spowiedzi

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

9.00 – Msza św. z nauką dla kobiet – spowiedź św. kobiet.

14.00 – Msza św. z nauką dla dzieci Szkół Podstawowych i młodzieży,

licealnej i spowiedź św.

15.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich – kościół filialny  w Łuszczaczu.

17.00 – Roraty z nauką dla wszystkich.

Wtorek 07.XII – Dzień spowiedzi

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

9.00 – Msza św. z nauką dla mężczyzn i spowiedź św. mężczyzn.

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

14.00 – Msza św. dla dzieci Szkół Podstawowych i młodzieży licealnej i spowiedź św.

15.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich – kościół filialny  w Łuszczaczu.

17.00 – Roraty z nauką dla wszystkich.

Środa 08. XII – Niepokalane Poczęcie NMP

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

10.30 –  Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

14.00 – Msza św. dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży licealnej.

15.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich – kościół filialny  w Łuszczaczu.

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.