OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.01.2019 r.

I. W dniu dzisiejszym – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli:

1. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawimy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju.
  2. Ofiary składane za kadzidło przeznaczone są na Misje prowadzone w Afryce przez Siostry Imienia Jezus, a ofiary składane na tacę na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. Zapraszamy dziś na tzw. Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się na Rynku Krasnobrodzkim o godz. 10.45. Potem przemarsz do Sanktuarium na Mszę św. o godz. 12.00.

II. W przyszłą niedzielę – uroczystość Chrztu Pańskiego.

1. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego
  2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin udzielania Sakramentu Chrztu św. – 10 lutego.
  3. Po Mszy św. o godz. 10.30 adorację przy żłóbku poprowadzą mieszkańcy Krasnobrodu.

III. Inne:

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: bezimienna z Zamościa – 500 zł., oraz raz 200 zł., 4 razy po 100 zł. i dwa razy po 50 zł. zł. i dwie bezimienne z naszej parafii po 100 zł. Pragniemy też serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom naszej szkoły za odnowienie figurek do szopki.
  2. Do nabycia praca katolicka: tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł. Siostra Jadwiga bardzo prosi zainteresowanych prenumeratą „Rycerza Niepokalanej” o potwierdzenie u niej tej prenumeraty oraz potwierdzenie prenumeraty innych czasopism.
  3. Wszystkich rodziców modlących się w różach różańcowych za dzieci zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. W zakrystii są do odebrania intencje modlitw na rok 2019 dla Kółek Żywego Różańca.
  5. Wizyta duszpasterska:
  6. Poniedziałek (7 stycznia) od godz. 16.00 – Łąkowa (1 ksiądz); Sobieskiego i Marysieńki (2 księży); Aleja NMP i Turzyniec (2 księży).
  7. Wtorek (8 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Słoneczna (1 ksiądz), ul. 3-go Maja (3 księży); ul. Andersa a potem Blok przy ul. 3-go Maja (1 ksiądz);
  8. Środa (9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Lelewela i Ośrodek Zdrowia (4 księży): oraz Gietki i Blok przy ul. Lelewela (obok szkoły) – (1 ksiądz).
  9. Czwartek (10 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Cicha i Mickiewicza (1 ksiądz); ul. Szkolna i Wolności (1 ksiądz); ul. Targowa (1 ksiądz); ul. Partyzantów i Mostowa (2 księży)
  10. Piątek (11 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Kościuszki, Zapiasek, Rocha i Łastowieckiego (2 księży); ul. Sikorskiego i Wczasowa (2 księży).
  11. Sobota (12 stycznia)od godz. 9.00 – Majdan Wielki II i III Przerwa oraz Saki (4 księży).
  12. Poniedziałek (14 stycznia) – od godz. 16.00 – Nowa Wieś (2 księży) i ul. Zamojska (2 księży).
  13. Wtorek (15 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Leśna (2 księży) i Sosnowa (2 księży)
  14. Środa (16 stycznia) – od godz. 16.00 – Majdan Wielki – I Przerwa (1 ksiądz); ul. Nadrzeczna i Rynek (1 ksiądz); ul. Modrzewiowa (1 ksiądz) i ul. Świerkowa (1 ksiądz).

Dziękujemy za wielkie zrozumienie i składane ofiary na remont Sanktuarium. Prosimy,  zaznaczajcie, co na Kościół, a co na kolędę.

1. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.