OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.12.2020 R.

1. Jak już wszyscy wiecie, w piątek o godz. 2.00 odszedł do Pana nasz ks. Prałat Roman Marszalec. Do chorób współistniejących doszedł koronawirus i płuca nie wytrzymały. Bolejemy nad tym. Przez 28 lat posługiwał tu jako proboszcz i kustosz Sanktuarium, a przez ostatnie 10 lat służył jako senior. Nie oszczędzał się. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Ks. Prałat pragnął być pochowany na naszym cmentarz. Już o 13.00 trumna z ciałem Ks. Prałata będzie wystawiona w Sanktuarium. Legion Maryi będzie prowadził modlitwy. Zapraszamy na modlitwę, choć musimy się liczyć z zachowaniem reguł sanitarnych w związku z pandemią.
  2. W normalnej sytuacji rozpoczęlibyśmy Rekolekcje Adwentowe. A w obecnej sytuacji prosimy, korzystajcie z różnych konferencji rekolekcyjnych, które znajdują się w Internecie. My każdego dnia, na miarę naszych sił będziemy służyli w konfesjonałach.
  3. Obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.
  4. Dziś też św. Mikołaja. Ufamy, że odwiedził dzieci w ich domach. On też pewnie ma ograniczenia.

1. W związku z tym, że nie będzie rekolekcji Msze św., które miały być o odprawione w poniedziałek i środę o godz. 9.00 i 10.30 będą odprawione o godz. 7.30, a z godz. 12.00 o 17.00. Msza św. w Łuszczaczu będzie tylko we wtorek o godz. 9.00.
  2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Sanktuarium będą tak, jak w każdą niedzielę, ale pierwsza będzie o godz. 7.00. W Łuszczaczu o 9.00, a o godz. 14.00 pogrzebowa ks. Prałata. Nie będzie Mszy św. w kościołach dojazdowych.

1. Msze św. odprawimy o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
  2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu – 26 grudnia.
  3. Rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: bezimiennie z Krasnobrodu – raz 1000 zł., raz 200 zł. i dwa razy po 100 zł., z Majdanu Wielkiego – 500 zł. i z Zamościa – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: bezimienna z Lublina – 4000 zł., z Kolonii Suchowola – 500 zł., po 200 zł. – z Łuszczacza i z Majdanu Małego, po 100 zł. – z dwa razy z Krasnobrodu oraz z Tarnogrodu – 150 zł., z Zamościa – 100 zł., po 50 zł. – z Krakowa i z Sosnowca oraz z Nowej Wsi – 40 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca, także za te ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków. Prosimy też o rozniesienie tych jeszcze pozostałych.
  2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  3. W zakrystii nabywamy świece Caritas w cenie 6 zł.
  4. Modlitwa do Pani Roztocza o powstrzymanie pandemii koronawirusa.