OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.11.2020 R.

1. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu św. – 13 grudnia.

1. Jutro Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Módlmy się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka.
    2. W środę 102 rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny.  Z racji pandemii nie będzie programu patriotycznego i przemarszu na cmentarz.
    3. Różaniec wypominkowy za zmarłych jest codziennie o godz. 16.30.

III. W przyszła niedzielę:

1. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Bondyrza – 150 zł., z Krasnobrodu – 100 zł. i z Szopowego – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Tomaszowa – 1000 zł., z Krasnobrodu – 400 zł. i 200 zł., ze Zwierzyńca – 200 zł., po 100 zł. – z Oseredka, z Rzeszowa i z Zamościa i po 50 zł. – z Nowej Wsi, z Sitańca Wolicy, z Sosnowca i z Biłgoraja. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Krasnobrodzkiej błogosławi wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Sanktuarium.
    2. Trwają prace na ostatnim odcinku dachu na klasztorze, który przylega do kościoła. Po zdjęciu starego dachu okazało się, że sklepienia beczkowe korytarza sprawiły odsuwanie się ściany klasztoru i są duże pęknięcia i szczeliny. Dlatego trzeba będzie zrobić wieniec żelbetowy, który będzie spinał ścianę klasztoru z murem kościoła. Prace znowu się wydłużą, nie mówiąc już kosztach. W budynku po starej gminie trwają intensywne prace przy instalacjach co. Trwa też odnawianie ołtarza polowego i prace przy odprowadzeniu wody z kościoła od strony cmentarza.
    3. W związku z pandemią prosimy o zachowywanie wszelkich zasad ostrożności.
    4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł. oraz kalendarze rolnicze książkowe i kalendarze ścienne KRZ. U s. Jadwigi można zaopatrzyć się w nowy, ciekawy numer „Egzorcysty”.
    5. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej: