OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.08.2020 R.

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztu – 13 września.
    2. O godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odbędzie pierwszy w tym roku koncert organowy. Będzie grał pan František Vaníček z Republiki Czeskiej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Wawrzyńca, we wtorek – św. Klarę, w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach więzieniach i łagrach.
    2. W czwartek – z racji 13-go dnia miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Objawień na wodzie zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
    3. W sobotę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w parafii odpust Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 – Suma odpustowa i o godz. 18.00. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Dominikanówki. Po procesji poświęcenie ziół, owoców i dewocjonaliów. Zapraszamy obsługujących procesję, chór i orkiestrę oraz dzieci do sypania kwiatków. Kazania w tym dniu będzie głosił Ks. Robert Ślisz z Lublina. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu.
    4. Sprzątanie sanktuarium i otoczenia po odpuście będzie w poniedziałek. Kolejka wypada na mieszkańców Wólki Husińskiej i Husin. Prace rozpoczynamy o godz. 7.30. Przynosimy wiadra i ścierki.

III. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Rocha

1. Taca z racji trzeciej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu Sanktuarium.
    2. W Sanktuarium Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w Łuszczaczu o godz. 8.00. Suma odpustowa w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Kazanie będzie głosił Ks. prof. Marian Pokrywka z KUL-u. Przy kaplicy św. Rocha gromadzimy się już o godz. 11.00 – będzie tam koncert zespołu Wójtowianie i orkiestry krasnobrodzkiej. Strażaków z Wólki Husińskiej prosimy o przybycie
      w mundurach dla utrzymania porządku oraz prosimy o pomoc w zbieraniu tacy. Od godz. 10.00 utrzymujemy ruch jednokierunkowy tylko w stronę kaplicy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę
      Krasnobrodu, bo droga jest wąska i utworzą się korki. Prosimy Policję o kierowanie ruchem pojazdów. Sprzątanie kaplicy i jej otoczenia po odpuście w poniedziałek od godz. 8.00. tradycyjnie prosimy o to harcerzy. Gospodarkę Komunalną prosimy o wywiezienie zebranych odpadów.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego Sanktuarium. Bezimiennie z okolic Tomaszowa – 5000 zł., rodzina z Norwegii – 300 zł.; po 100 zł. – 3 razy z Krasnobrodu oraz z Soli k. Biłgoraja i z Bondyrza. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu i z Sitańca Wolicy po 150 zł., z Zamościa – 100 zł. i 10 zł. oraz z Sosnowca – 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom. Trwają prace przy obijaniu blachą niedzianą wieżyczki na dzwonnicy i przy elewacji dzwonnicy. W budynku po starej gminie montowane są krokwie na dachu. Chcemy też w najbliższych dniach odnowić ołtarz polowy.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 6 zł. u S. Jadwigi ciekawe książki o Krasnobrodzie i pamiątki.
    3. Modlitwa za mieszkańców Bejrutu w Libanie i w naszych intencjach.