OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.02.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na WSD naszej diecezji.
  2. Rozpoczynamy ferie zimowe. Nauczycielom i uczniom życzymy dobrego odpoczynku.
  3. Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu – 10 marca.

1. Jutro, w poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą z namaszczeniem chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  3. Spotkanie Rady Duszpastersko-Ekonomicznej naszej parafii będzie we wtorek o godz. 18.30.
  4. W czwartek wspominamy w liturgii św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

III. Inne:

1. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł oraz miesięcznik Nasza Arka na miesiąc luty w cenie 4 zł. U S. Jadwigi jest nowy numer miesięcznika „Egzorcysta” poświęcony radiestezji.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie za to, że w związku z wypadkiem i operacją ks. Prałata tak wielu z was wyraziło gotowość do oddania krwi. Krew można oddawać codziennie w Terenowym Oddziale Centrum Krwiodawstwa w Zamościu przy szpitalu JP II. U nas w Krasnobrodzie będzie to możliwe dopiero w niedzielę 31 marca. Będziemy o tym informowali.
  3. Dziękuję także panom za zdjęcie z wieży dzwonnicy starego, pękniętego dzwonu. Pochodzi on z 1754 r. Zostanie on odnowiony i będzie zdobił muzeum. Zamówiliśmy też odlanie nowego dzwonu wielkości ok. 450 kg. oraz wykonanie nowoczesnego napędu i automatyki wszystkich trzech dzwonów. Jednego sponsora już mamy. Szukamy następnych. Koszt całości prac wyniesie 45 500 zł.
  4. Planowane są pielgrzymki do Medżugorje: 29.04-5.05; 31.07-6.08 i 23.08-30.08 2019 r.
  5. Modlitwa o zdrowie ks. Prałata i wszystkich chorych.