OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.05.2020 R.

1. Odpust w Majdanie Małym o godz. 11.00. Msze św. w Dominikanówce i w Majdanie Wielkim będą jak w każdą niedzielę.

1. Trwa miesiąc maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę 13 maja Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzechy. Oprócz Mszy św. w Sanktuarium będzie też Msza św. o godz. 18.00 – o ile będzie odpowiednia pogoda – przy Kaplicy na Wodzie. Po Mszy św. będzie Różaniec i Litania Loretańska. Zapraszamy i prosimy o zastosowanie wymogów związanych z zagrożeniem koronawirusem.
    3. W czwartek wspominamy św. Macieja Apostoła, a sobotę św. Andrzeja Bobolę.

1. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu maju, dlatego taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z remontem Sanktuarium.

1. Wyrażamy też wielką wdzięczność za ofiary złożone dotychczas na remont naszych obiektów: rodzina pochodząca z Majdanu Wielkiego – 1000 zł., po 500 zł. – osoby z Krasnobrodu, z Klocówki i z Zamościa, z Konina – 400 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i z Tomaszowa – 200 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 150 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Zamościa – 100 zł. i 10 zł., z Rzeszowa – 100 zł. i z Sosnowca – 40 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom. W tym tygodniu została zdjęta blacha z wieżyczki nad dzwonnicą. Komisja stwierdziła, że drewniana więźba niemal w całości jest do wymiany. Zostało już zamówione drewno na ten cel. Trwają też intensywne prace przy elewacji dzwonnicy i przy Starej Gminie.
    2. Otrzymaliśmy piękną informację z Domów Pomocy Społecznej na Podzamku i w Majdanie Wielkim. Cytuję: „Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za opiekę i łaskę zdrowia. Cieszymy się ze jesteśmy wszyscy – pracownicy i mieszkańcy – zdrowi, co potwierdziły wyniki przeprowadzonych badan. Polecamy się naszej ukochanej Najświętszej Matce o wypraszanie łaski zdrowia i sił dla nas w tym trudnym czasie. Prosimy  mieszkańców Krasnobrodu o modlitwę za podopiecznych i za pracowników naszego Domu. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy!”. Podpisali: Pracownicy DPSu im. Św. Siostry Faustyny w Krasnobrodzie i DPSu w Majdanie Wielkim. Myślę, że trzeba też dodać z naszej strony: że my też was pozdrawiamy i dziękujemy, że trwacie na swoich stanowiskach, a nie zostawiacie naszych seniorów. Niech Bóg Wam błogosławi przez ręce Pani Krasnobrodu.
    3. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Jest w zakrystii w cenie 6 zł.
    4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej w intencji Ojczyzny.