OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.11.2019 r.

1. Dziś obchodzimy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za tych, którzy są prześladowani ze względu na przynależność do Chrystusa. Z tej okazji zbieramy dziś do puszek ofiary na pomoc Kościołowi w potrzebie.

1. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. W naszym Sanktuarium o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny poprzedzona programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przy którym okolicznościowe przemówienie wygłosi Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, a potem delegacje złożą wiązanki. Dalsza część obchodów będzie miała miejsce w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Krasnobrodzie, podczas której radni podejmą uchwałę ws. nadania tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Krasnobród” dla ks. prałata Romana Marszalca. Po sesji, ok. godz. 15.00 rozpocznie się koncert „RADOŚĆ Z NIEPODLEGŁEJ” w wykonaniu lubelskiej wokalistki Moniki Grajewskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich punktach programu.
    2. Różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych codziennie o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św.

1. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu naszego Sanktuarium.

1. Bóg zapłać za składane: rodzina z Krasnobrodu – 2000 zł. i inne 100 zł. i 50 zł., z Podklasztoru – 1000 zł. i 150 zł., z Czartowczyka – 1000 zł., z Zamościa – 1000 zł., 500 zł. i 50 zł., z Lublina – 300 zł. i po 100 zł., z Tereszpola, z Zielonego i z Majdanu Wielkiego. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 1000 zł., z Tomaszowa – 1000 zł., z Poznania – 200 zł., z Chełma – 150 zł., z Krasnobrodu 150 zł. i 100 zł., z Barchaczowa – 100 zł., z Zamościa – 100 zł. i woj. Mazowieckiego – 50 zł. Wdzięczni jesteśmy Bogu i naszej Pani Krasnobrodzkiej, a także św. Józefowi, że poruszają serca dobrych ludzi do ofiarności. W tym tygodniu komisja konserwatorska odebrała protokolarnie elewacje kościoła i boczne ściany dzwonnicy. A resztę prac widzicie. Przedwczoraj i wczoraj do późnej nocy trwały prace przy wschodniej stronie klasztoru.
    2. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc listopad w cenie 5 zł. Jest jeszcze kilka kalendarzy rolniczych książkowych po 26 zł. Są już także świece Caritasu po 6 i po 15 zł.
    3. W sklepiku u s. Jadwigi jest nowy numer miesięcznika „Egzorcysta” i wiele ciekawych pozycji.
    4. W halowym turnieju piłki nożnej naszego dekanatu najmłodsi nasi ministranci zajęli I miejsce. Pozostałe dwie drużyny zajęły II miejsce. Gratulujemy.
    5. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 28 grudnia – 4 stycznia.