OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022

1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
    2. Dziękujemy Ojcom Andrzejowi i O. Piotrowi z Niepokalanowa za informacje o św. O. Maksymilianie i Rycerzu Niepokalanej.
    3. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
    4. Drogą Krzyżową o godz. 11.00 rozpocznie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 12.00 będzie Msza św., a potem procesja różańcowa do Kaplicy na Wodzie.
    5. Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zaprasza na coroczny „Koncert dla Rodziców”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w sali widowiskowej KDK. Dla swych rodziców wystąpią dzieci i młodzież z kół zainteresowań działających w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
    6. W Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy.
    2. Z racji 13 dnia miesiąca, czyli jutro, przy Kaplicy na Wodzie, jeśli będzie odpowiednia pogoda, odbędzie się Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
    3. W najbliższy czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Udział w procesji to nasze publiczne wyznanie wiary w to, że Jezus jest obecny w naszym życiu. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesja odbędzie się ulicą 3-Maja. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zgłosić się we środę po południu do ks. Andrzeja W odpowiednim czasie rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. o tradycyjnej porze. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci szczególnie I Komunijne w strojach z pierwszej komunii. Zapraszamy obsługujących procesję w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesję obsługuje OSP z Majdanu Małego.
    4. W czwartek, mimo że jest to Boże Ciało, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie o godz. 18.00. Nabożeństwo rozpocznie się o 17.00.
    5. Msza św. dziękczynna za 40 lat kapłaństwa Ks. Proboszcza i jego kolegów z roku święceń będzie sprawowana w naszym Sanktuarium w najbliższą sobotę – 18 czerwca – o godz. 10.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Biskup Marian Rojka. Zapraszamy serdecznie.
    6. W Sobotę o godz. 19.00 spowiedź dla mieszkańców MW przed odpustem ku czci św. Brata Alberta.

1. O 12.00 Suma odpustowa w MW.
    2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na remont Sanktuarium.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Austrii – 100 Euro i z Krasnobrodu – 200 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: dziesięcina z Norwegii – 1200 zł., z Lublina i z Huty Dzierążyńskiej – po 500 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Sosnowca – 50 zł. i z Zamościa – 20 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 8 zł. Jest w nim wiele ciekawych artykułów.
    3. Proszono nas, by ogłosić: Stowarzyszenie Mieszkańców „Nasz Podklasztor” oraz Burmistrz Krasnobrodu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Trzeci Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę – 19 czerwca w parku im. Ks. Kazimierza Wójtowicza i rozpocznie się o godz. 14.00.
    4. Mieszkańcy Miasta i Gminy Krasnobród zakwalifikowani do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa proszeni są o zgłaszanie się po odbiór żywności do remizy w Majdanie Wielkim w dniach od 13 do 15 czerwca 2022 roku (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 13 – 17.
    5. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej o Boże błogosławieństwo w remontach Sanktuarium.