OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.09.2020 R.

1. O godz. 12.00 Suma Dożynkowa, przewodniczy i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Zbiórka delegacji na placu przy kościele o godz. 11.15. O godz. 11.30 koncert Zespołu „Wójtowianie”.
    2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również X Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców.
    3. Z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się przy Kaplicy na Wodzie. O godz. 18.00 Msza św., a potem Różaniec Fatimski przy stacjach różańcowych. Prosimy o przyniesienie lampionów. Będzie już ciemno.

1. Jutro Święto podwyższenia Krzyża Świętego – pamiętajmy o tym jak ważne miejsce zajmuje Krzyż w naszym życiu
    2. W piątek 18 września przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
    3. W czwartek o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Już od godz. 17.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych przodków.
    4. W sobotę zbiórka ministrantów – o godz. 11.00. Jeśli ktoś z chłopców chciałby zostać ministrantem zapraszamy do zapisów. Prosimy zgłaszać się do ks. Krzysztofa – opiekuna ministrantów.
    5. O godz. 19.00 w sobotę spowiedź święta dla mieszkańców Hutkowa oraz Łuszczacza przed odpustem w tamtejszych kaplicach. Suma o godz. 12.00.

1. W Hutkowie odpust św. Stanisława Kostki, a w Łuszczaczu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
    2. Obchodzimy 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
    3. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00.
    4. Pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował wpłaty od członków TP KUL.

1. Ofiary na remont Sanktuarium i prace przy parafii złożyli: rodzice bierzmowanej młodzieży – 5000 zł., bezimiennie z Krasnobrodu – 500 zł., 200 zł. i 100 zł. z Klocówki – 200 zł., po 100 zł. – dwa razy z Niemirówka dwa razy z Tomaszowa i z Gdyni oraz 50 zł. z Lipowca Starego. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 1000 zł., z Krasnobrodu – 150 zł., 100 zł. i 50 zł. oraz z Zamościa – 60 zł. Trwają następujące prace: dzwonnica jest już malowana, a przy starej gminie kończone są prace przy pokryciu dachu, kładzione są panele fotowoltaiczne, montowane okna instalacje wod.-kan. I elektryczne.
    2. Dziękuję za wykoszenie Kalwarii panom z Wólki Husińskiej.
    3. Można już nabyć Kalendarze Rolnicze na rok 2021: książkowe po 28 zł. i ścienne po 8 zł. a pani Czesława Babiarz rozprowadza książki o historii naszego Sanktuarium.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł.
    5. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach od 5 do 11 października. Informacje w zakrystii.
    6. Zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.
    7. Modlitwa do Pani Roztocza.