OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.06.2019 r.

1. Witamy pośród nas diakona Piotra Kończyńskiego, który do połowy sierpnia będzie miał u nas praktykę duszpasterską. Niech Bóg ci błogosławi, drogi bracie.
    2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów remontu naszego Sanktuarium.
    3. W Majdanie Wielkim odpust ku czci św. Brata Alberta o godz. 12.00. A w Sanktuarium o godz. 12.00 będzie Msza św. prymicyjna i błogosławieństwo ks. Mateusza Kozyry z Kosobud.
    4. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
    5. Pan Mieczysław Komisarczuk zbiera składki od członków TP KUL.

1. Uwaga uczniowie klas VII! Spotkanie dla was w ramach przygotowania do bierzmowania w roku 2020 będzie jutro o godz. 16.30 w kościele.
    2. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z całej parafii z racji zakończenia roku szkolnego będzie jutro, w poniedziałek od godz. 17.30.
    3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Krasnobrodzie będzie we wtorek o godz. 11.30, a w Majdanie Wielkim i w Łuszczaczu w środę o godz. 8.30.
    4. Diecezjalna Pielgrzymka ministrantów do Zamościa będzie we wtorek.
    5. W najbliższy czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesja odbędzie się Aleją NMP. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zwracać się w środę po południu do ks. Bogdana. W piątek rano rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci z klas III przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy obsługujących procesję w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesje obsługuje OSP z Dominikanówki.
    6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w Boże Ciało o godz. 18.00. Od godz. 17.00 będą modlitwy w intencji naszych zmarłych przodków. A na Rynku Zamojskim o 20.00 po raz 3. odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia. Będzie to modlitewne spotkanie, połączone ze śpiewem i adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę. Wystąpi też: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, Marzena i Zbigniew Małkowicz z zespołu „Lumen”, Janusz Szrom, zamojscy artyści i chór.
    7. Dzień Kapłański będzie w naszym Sanktuarium w najbliższą sobotę począwszy od godz. 9.30.

1. W Wólce Husińskiej odbędzie się uroczysty odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Spowiedź dla mieszkańców będzie w sobotę o godz. 19.00.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją sprawę remontu naszego Sanktuarium i dzielą się dobrocią serca. W tym tygodniu złożono ofiary: rodzina z Jarosławca – 200 zł., pani z Łuszczacza – 200 zł., ze Strzyżowa – 200 zł., z Majdanu Sopockiego, z Majdanu Małego i z Wólki Husińskiej – po 100 zł. i z Krasnobrodu – 50 zł. Na konto parafii wpłynęła kolejny raz ofiara z Lublina – 1000 zł. i z Anglii – 150 zł.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. Jest w nim wiele ciekawych artykułów.
    3. Trwają przygotowania do naszego odpustu Matki Bożej Jagodnej. Z różnych parafii wybierają się pielgrzymi. Pragniemy ich godnie przyjąć. Jednocześnie zapraszamy do udziału w duchowym przygotowaniu do odpustu poprzez takie Triduum – trzy dni rekolekcji, które poprowadzi Ojciec Antonello z Brazylii. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem na plakatach i na stronie parafii. Prosimy też o gorącą modlitwę oraz o zapraszanie na te wydarzenia rodzin i znajomych.