OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.10.2022

1. W dniu dzisiejszym:
  2. Dziś mija 44. Rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Obchodzimy też dzisiaj XXII Dzień Papieski. Przy wyjściu można złożyć dar ofiarny stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Zbierają wolontariusze z naszych szkół.
  3. Dziękujemy serdecznie ks. Jerzemu Smoleniowi za obecność i dzielenie się Słowem Bożym.
  4. O godz. 14.00 rozpocznie się w naszym Sanktuarium 5. diecezjalny dzień skupienia osób modlących się za kapłanów. Najpierw spotkanie w domu pielgrzyma w podwórku. O godz. 15.00 w Sanktuarium Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja, którą wygłosi ks. Dr Jerzy Smoleń. O godz. 17.00 uroczysta Eucharystia.

1. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Ignacego z Antiochii, we wtorek św. Łukasza Ewangelistę – patrona Służby Zdrowia i patrona naszego wikariusza Łukasza, w czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę – św. Jana Pawła II.
  2. w poniedziałek 17 października. W kaplicy Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II w Zamościu o godz. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka będzie sprawowana Msza święta w intencji Służby Zdrowia.
  3. Uwaga rodzice kandydatów do bierzmowania klas ósmych, jutro, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie z ks. Łukaszem.
  4. W najbliższy czwartek będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.00 i różańcem o godz. 16.30.
  5. Dni skupienia dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i dla rodziców kandydatów do bierzmowania rozpoczną w piątek o godz. 18.00 i potrwają do niedzieli.

III.       W przyszłą niedzielę:

1. Obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Z tej racji ofiary składane na tace będą przeznaczone na cele misyjne.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: spod Tomaszowa – 2000 zł., z Majdanu Wielkiego – raz 1000 zł., raz 200 zł. i raz 100 zł., z Kanady – 600 zł., z Sitańca – 400 zł., po 200 zł. – z dwa razy z Krasnobrodu oraz z Hrubieszowa, z Opola i z Krakowa. Ponadto z Zamościa – 100 zł. i z Irlandii – 100 Euro. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina 500 zł., z Poznania – 300 zł., z Krasnobrodu – raz 200 zł. i raz 100 zł., z Szarowoli – 200 zł. i z Świerklan Górnych – 50 zł.
  2. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Są też do kalendarze rolnicze: książkowe w cenie 35 zł, ścienne z wieńcami dożynkowymi, kalendarze Katolickiego Radia Zamość i kalendarze z naszej parafii już odnowionymi elementami Sanktuarium.
  3. Mieszkańcy Miasta i Gminy Krasnobród zakwalifikowani do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa proszeni są o zgłaszanie się po odbiór żywności do remizy w Majdanie Wielkim w dniach od 17 do 20 października b.r. w godz. od 11 do 17.
  4. Modlitwa w intencjach osób modlących się za kapłanów.