OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.01.2021 R.

1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w zakrystii pan Mieczysław Komisarczuk przyjmuje wpłaty od członków TP KUL.

1. Od poniedziałku 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.

2. W wtorek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa- jest to też dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego, w czwartek wspominamy św. Agnieszkę dz m.

3. W czwartek o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę

4. Przypominamy, że w czwartek– 21 stycznia – obchodzimy Dzień Babci, a w piątek – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Niedziela Słowa Bożego

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: Rodzina z Majdanu Wielkiego – 1000 zł., z Biłgoraja – 200 zł. i z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł., raz 100 zł. i raz 60 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Warszawy – raz 2000 zł. i raz 50 zł., z Lublina – dwa razy po 1-000 zł. i raz 300 zł., z Tomaszowa – 1000 zł., z Dereźni Solskiej i z Pstrągowej k. Krosna – po 500 zł.. oraz po 200 zł. z Tyczyna k. Rzeszowa, z i dwa razy z Krasnobrodu, po 100 zł. –dwa razy z Krasnobrodu, dwa razy z Zamościa oraz z Zaborecznego, z Biłgoraja i z Rzeszowa. Po 50 zł. – z Nowej Wsi i z Sosnowca. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.

2. Do nabycia prasa katolicka: tygodnik Niedziela w cenie 6 zł.

3. Wizyta duszpasterska – Kolęda

Zastanawialiśmy się długo, co czynić z wizytą duszpasterską w tym roku. Po konsultacjach z niektórymi osobami z Rady Duszpastersko-Ekonomicznej zamierzaliśmy ruszyć zaraz po świętach. Jednak z racji tzw. Narodowej Kwarantanny zawiesiliśmy decyzję do dzisiaj. Rozważając racje za i przeciw postanowiliśmy nie rezygnować z tej pięknej i jakże głębokiej tradycji. Pan Jezus stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Jako że jest Miłością, pragnie być zapraszany, by mógł błogosławić i chronić przed złem. Dlatego wizyta duszpasterska, to takie przejście Pana Jezusa po naszych rodzinach.

Proponujemy, by – jak to było w naszej parafii – wychodzić po kapłana. Unikajmy witania się poprzez podawanie rąk. W tym roku wyjątkowo ograniczmy wizytę do modlitwy, pokropienia wodą święconą i do kapłańskiego błogosławieństwa. Gdyby ktokolwiek obawiał się przyjęcia kapłana z różnych względów może przyjąć go przed domem lub w ogóle nie zapraszać. Prosimy też by, jeśli w domu ktoś choruję lub jest na kwarantannie, poinformować o tym przez okno. Wówczas kapłan pobłogosławi rodzinę.

Tradycyjnie, jeśli ktoś zechce złożyć dar ofiarny na prace prowadzone w parafii lub na kolędę, to prosimy o zaznaczenie tego. Niech Matka Boża czuwa nad nami.

4. Porządek Wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 18 styczniaod godz. 9.00 – Majdan Mały – 4 księży;

od godz. 15.30 – Borki  1 ksiądz, i Zielone – 3 księży (jeden od strony Przejmy po obu stronach i dwóch od strony Tomaszowa)

Wtorek 19 stycznia od godz. 9.00 – Wólka Husińska i Husiny – 4 księży;

od godz. 15.30 – Dominikanówka – 2 księży od początku i od końca po obydwu stronach do środka. Środek niech cierpliwie czeka.

od godz. 15.30 Nowa Wieś – 2 księży: od początku do ul. Zamojskiej i od końca.

Środa 20 stycznia od godz. 9.00 – Łuszczacz – 3 księży (jeden od Zagóry, dwóch od lasu);

od godz. 15.30 – Andersa i ok. 17.00 – blok przy 3 – Maja – 1 ksiądz

od godz. 15.30 – 3 – Maja jeden kapłan od Rynku po obu stronach i dwóch od Podklasztoru

Czwartek 21 stycznia – od godz. 9.00 – Hutków – 4 księży

od godz. 9.00  – Róża – 1 ksiądz od strony Ciotuszy

Piątek 22 stycznia od godz. 9.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno (2 księży),

od godz. 9.00 – Klocówka 2 księży

od godz. 15.30 – Bloki przy Al. NMP – 1 ksiądz i Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz.

od godz. 15.30 – Aleja NMP i Turzyniec 2 księży.

Sobota 23 stycznia  – od godz. 9.00 – Tomaszowska i Konopnickiej – 4 księży

od godz. 9.00 – Gietki 1 ksiądz

od godz. 15.30 – Zamojska – 2 księży

od godz. 15.30 – Sobieskiego i Marysieńki – 2 kapłanów