OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.04.2022

1. Życzenia wielkanocne biskupów i samorządowców.
    2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające remonty Sanktuarium.
    3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro będzie o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00.
      W pozostałe dni tygodnia kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
    2. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Oktawa Wielkanocy to jakby jedna wielka Uroczystość Zmartwychwstania.
    3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
    4. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to Patronalne Święto Caritas.

1. Z Dzienniczka św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699). Zapraszamy do naszego Sanktuarium na godz. 15.00. Będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    2. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
    3. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskiwania codziennego odpustu zupełnego za pobożne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Chorzy taki odpust mogą uzyskać poza kościołem.
    4. Zawsze w ostatnią niedzielę kwietnia jest Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00 za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wspominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Modląc się za zmarłych liczymy też na ich wstawiennictwo przed Bogiem za nami. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: z Majdanu Małego z racji 13. emerytury: – raz 1000 zł. i raz 500 zł., z Hutkowa – 500 zł, po 100 zł. z Kaczórek, z Kolonii Partyzantów, z Hutkowa, z Zielonego i z Zamościa. Na konto parafii na ten cel wpłynęły ofiary: z Lublina dwa razy o 1000 zł., raz 500 zł. i raz 100 zł., z Knurowa – 200 zł., z Krasnobrodu i z Zaborecznego – po 100 zł., z Krakowa – 50 zł., z Zamościa – 20 zł. i z Warszawy – 10 zł. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa – z Wólki Husińskiej KŻR: Cecylii Kusiak – 370 zł., Teresy Górnik – 270 zł., Andrzeja Górnika – 250 zł., Marty Burda – 300 zł., Grażyny Surmacz – 360 zł. i Teresy Łach – 280 zł., KŻR Anny Maciukiewicz z Krasnobrodu – 400 zł. oraz 4 razy po 100 zł., dwa razy po 50 zł. i raz 30 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom potrzebne łaski.
    2. Trwają intensywne prace przy remoncie. Pogoda przeszkodziła w dokończenia wybrukowania podwórka. Wymieniane są instalacje na parterze klasztoru. Przygotowujemy się do kładzenia tynków na ścianie klasztoru od strony ogrodu.
    3. Dziękujemy paniom z Klocówki za piękną palmę kilkumetrową, która stoi przy ołtarzu.
    4. Do nabycia jest prasa katolicka. Do nabycia w zakrystii.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.