OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.05.2020 R.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Przeznaczone są na remont i prace prowadzone w naszej parafii.

1. Jutro przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Nasza parafia włączyła się w europejską inicjatywę „Sto Mszy św. na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II”. Zapraszamy jutro na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za dar świętego Rodaka. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
    2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
    3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w Sanktuarium o 17:30 a w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych o ustalonej porze. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek i będzie po Mszy św. wieczornej. Każdego dnia będziemy prosili o poszczególne dary Ducha Świętego.

III. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Taca przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Ale w związku z prowadzonymi pracami przy naszym Sanktuarium, ks. Biskup pozwolił, by te ofiary pozostały w naszej parafii.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: z Majdanu Małego dwa razy po 1000 zł., z Zielonego – 1000 zł., z Krasnobrodu – raz 700 zł., 3 razy po 200 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł. Z Wólki Husińskiej i z Suchowoli po 100 zł. Na konto w ostatnim tygodniu parafii wpłynęły ofiary: Z Biłgoraja – 1500 zł., z Lublina – raz 1000 zł. i raz 500 zł., z Krasnobrodu i z Suchowoli Kolonii – po 500 zł., z Warszawy – raz 200 zł. i raz 20 zł., z Knurowa – 200 zł., z Olsztyna – 100 zł. i z Krasnobrodu – 50 zł. Niech Bóg przesz wstawiennictwo Pani Roztocza błogosławi wszystkim ofiarodawcom. Trwają prace przy elewacji dzwonnicy, przy dachu – czekamy na nową więźbę na wieżyczce dzwonnicy. W budynku po Gminie wzmacniamy fundamenty poprzez tzw. podbicie.
    2. Wielkie Bóg zapłać osobom z Wólki Husińskiej, które jeszcze w ubiegłym tygodniu usunęły uschłe drzewa z cmentarza przykościelnego.  A w ostatnią środę kończyli porządkowanie Kalwarii.
    3. Dziękuję mieszkańcom Majdanu Wielkiego za wymianę pokrycia z daszków nad stacjami Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Zachęcam, by zajrzeć na Kalwarię i może inne miejscowości by się tego podjęły w takim samym stylu.
    4. W przyszłą niedzielę, tj. 24 maja odbędzie się zebranie Legionu Maryi, także członków wspomagających. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 12.00 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ze względu na epidemię koronawirusa.
    5. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł.
    6. U Siostry Jadwigi jest wiele ciekawych książek i pamiątek.
    7. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej o ustanie pandemii koronawirusa i o urodzaje.