OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07.2022

1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczamy je na remont naszego Sanktuarium.
    2. Msza św. w intencji mieszkańców ul Lelewela będzie sprawowana o godz. 12.00.
    3. W Dominikanówce odbędą się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy 2 Pułku Strzelców Konnych. Święto pułku rozpocznie się od Mszy Świętej Polowej o godzinie 15.00.
    4. Pierwszy w tym roku Koncert organowy rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.00. Gościć będziemy pana prof. Andrzeja Chorosińskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – bł. Czesława, w piątek – św. Marię Magdalenę, w sobotę św. Brygidę – patronkę Europy.

III. W przyszła niedzielę:

1. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Intencją obejmujemy wszystkie nie poświęcone dotąd pojazdy, niezależnie w którym miejscu są zaparkowane, o ile taka będzie wola ich właścicieli. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
    2. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 sprawowana będzie na cmentarzu grzebalnym w intencji osób tam spoczywających i zwłaszcza wspominanych w wypominkach. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Wypełnione składamy w zakrystii. Prosimy o sprzątanie cmentarza w najbliższych dniach. Pamiętajmy o segregacji śmieci. A do wywozu śmieci kolej wypada w piątek na mieszkańców ul. Zamojskiej i Nowej Wsi, a w sobotę na mieszkańców Adamowa.
    3. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na nieszpory na godz. 17.30.

1. Ofiary na remont naszego Sanktuarium: z Białegostoku i z Zamościa – po 300 zł., z Majdanu Małego – 200 zł., z Majdanu Wielkiego, z Chełma, z Malewszczyzny, z Tomaszowa, i Warszawy – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: od Nadleśnictwa w Józefowie – 3000 zł., z Kalinowic – 2000 zł., dziesięcina z Norwegii – 1100 zł., z Lublina – 500 zł., z Nowej Wsi – 200 zł., z Zaborecznego – 100 zł, z Zamościa – 50 zł. i 20 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wspiera swą opieką wszystkich ofiarodawców.
    2. Powoli kończymy tynkowanie elewacji południowej i północnej. Przejdziemy z tynkowaniem do wirydarza. Kładzione są płytki na korytarzu klasztoru i dalej trwają prace instalacyjne.
    3. Dziękujemy mieszkańcom Partyzantów i Targowej za posprzątanie naszego Sanktuarium i jego otoczenia po uroczystościach odpustowych.
    4. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 8 zł.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.