OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.07.2021 R.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na remont Sanktuarium.
    2. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa naszej wiary.
    3. Zapraszamy na kolejny w tym roku koncert organowy w naszym Sanktuarium. Dziś o godz. 17.00 grać będziemy pana Andrzeja Szadejko z Gdańska. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Marię Magdalenę, w piątek św. Brygidę – patronkę Europy, w sobotę św. Kingę.
    2. DO odmawiania różańca w intencji kobiet zapraszamy:

– 18.07 – dziś o godz. 15.00 z racji koncertu organowego – ul. Spokojna i Dominikańska

– 19.07 – poniedziałek od 17.20  – Zielone

– 20.07 – wtorek – ul. Łąkowa

– 21.07 – środa – Borki

– 22.07 – czwartek – ul. Słoneczna

– 23.07 – piątek – Łuszczacz

– 24.07 – sobota, z racji ślubu po Mszy św. o godz. 18.00 – ul Al. NMP

– 25.07 – niedziela – Róża

– 26.07 – poniedziałek – Marysieńki i Sobieskiego

III. W przyszła niedzielę:

1. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Intencją obejmujemy wszystkie nie poświęcone dotąd pojazdy, niezależnie w którym miejscu są zaparkowane, o ile taka będzie wola ich właścicieli. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
    2. Msza św. o godz. 12.00 sprawowana będzie na cmentarzu grzebalnym w intencji osób tam spoczywających i zwłaszcza wspominanych w wypominkach. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Wy[pełnione składamy w zakrystii. Prosimy o sprzątanie cmentarza w najbliższych dniach. Pamiętajmy o segregacji śmieci. A do wywozu śmieci kolej wypada w piątek od godz. 8.00 – Jacnia – numery domów od 1 do 70, a w sobotę – Jacnia – od numeru 71 do końca miejscowości.

1. Ofiary na remont Sanktuarium: bezimienna – 2000 zł., z Krasnobrodu – 300 zł., 200 zł. i 100 zł., z Zamościa – raz 300 zł. i dwa razy po 100 zł., z Warszawy – 260 zł., z Huty Dzierążyńskiej i ze Zwierzyńca – po 200 zł., z Grudziądza – 140 zł. oraz z Biłgoraja i z Wolina – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 500 zł., z Poznania – 300 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 100 zł., z Dominikanówki, z Zaborecznego – po 100 zł., z Zamościa – 25 zł. i z Warszawy – 10 zł. Wielkie Bóg zapłać.
    2. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 6 zł.
    3. Zachęcamy do zapisów na Pieszą Pielgrzymkę Zamojską i na wyjazd na Exodus do Górecka Kościelnego.
    4. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach od 17 do 23.08 z ks. Piotrem Jakubiakiem.
    5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz na rok 2022 z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium. Zawiera on wszystkie informacje o naszych odpustach i uroczystościach oraz o nabożeństwach tu sprawowanych. Upamiętnia też postać wieloletniego proboszcza i kustosza tego miejsca – ks. Prałata Romana Marszalca i zawiera jego duchowy testament. Kalendarz jest też cegiełką na remont naszego Sanktuarium.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.