OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.10.2020 R.

TACA NA MISJE – ZA TYDZIEŃ TACA BĘDZIE NA REMONT SANKTUARIUM

I. W dniu dzisiejszym:

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za tych, którzy głoszą Chrystusa narodom pogańskim. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby misji.
    2. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował w zakrystii składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.
    3. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 16.30.

II. W tym tygodniu:

1. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30, w soboty zaś po Mszy św. Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do codziennego odmawiania Różańca.
    2. We wtorek wspominamy w liturgii Kościoła w. Jana Kantego, w środę bł. Jakuba Strzemię, w czwartek św. Jana Pawła II.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Wypada rocznica konsekracji tutejszego kościoła parafialnego – jest to wspólne święto dla wszystkich kościołów konsekrowanych.
    2. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: po 200 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, raz z Zamościa i raz z Wrocławia, po 150 zł. – z Krasnobrodu i z Zielonego i po 100 zł. – trzy razy z Krasnobrodu i raz z Suchowoli. Na konto parafii wpłynęły ofiary: (kolejny raz od tych samych rodzin) bezimiennie z Krasnobrodu raz 1000 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Lublina – 1000 zł., z Zamościa – 300 zł. i 40 zł., z Sitańca Wolicy – 150 zł. i z Tomaszowa – 100 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Jak widzicie dzwonnica jest już gotowa. I wieżyczka okuta blachą miedzianą i elewacja. Trwają prace przy dachu klasztoru od dzwonnicy do kościoła. No i bardzo intensywne prace w starej gminie przy elewacji i wewnątrz – prace instalacyjne i wykończeniowe.
    3. Zbliża się miesiąc listopad i uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki wspominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii – wypełnione składamy w zakrystii. Prosimy by porządkować też groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastiki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. W zakrystii są jeszcze Kalendarze Katolickiego Radia Zamość w cenie 6 zł. i kalendarze rolnicze po 28 zł.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza.