OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.06.2021 R.

1. Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego znoszący dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, z dniem 20 czerwca 2021 r. znoszę dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną z powodu ograniczeń sanitarnych wynikających z zagrożenia epidemicznego, dla wiernych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i wszystkich przebywających na jej terenie. Wyrażam wdzięczność osobom, które pomimo ograniczeń i przeszkód starały się w ostatnim czasie w miarę możliwości brać udział w Spotkaniach Eucharystycznych. Tych, którzy już od dłuższego czasu ograniczali swój udział w Eucharystii do formy uczestnictwa duchowego za pośrednictwem mediów, serdecznie zachęcam do odnowienia bezpośredniej relacji z Chrystusem Eucharystycznym i Wspólnotą żywego Kościoła. Otaczam was modlitwą za przyczyną Matki Odkupiciela i błogosławię. † Marian Rojek
      Biskup Zamojsko-Lubaczowski
      Michał Maciołek Kanclerz.
    2. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszego Sanktuarium. Rozpoczęliśmy już prace odkrywkowe na ścianach klasztoru na termomodernizację kościoła i klasztoru. W najbliższe dwa lata czekają nas wielkie remonty. Prosimy o modlitwę, by wszystko było na chwałę Boga i czci naszej Matki Maryi.
    3. O godz. 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Brata Alberta w Majdanie Wielkim.

1. W środę Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy naszych ojców.
    2. W najbliższą środę rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością odpustową Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Będzie po Mszy św. wieczornej.
    3. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to też dzień imienin ks. Bpa Jana Śrutwy.
    4. W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 pragniemy podziękować za miniony rok szkolny. Będzie to Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w Krasnobrodzie. W Majdanie Wielkim
      Msza św. będzie w piątek o godz. 8.00, a w Łuszczaczu o godz. 8.30. Wszędzie w tzw. reżimie sanitarnym. Zapraszamy nauczycieli, młodzież i dzieci do skorzystania ze spowiedzi św. Spowiedź będzie każdego dnia od godz. 17.30.

1. W Wólce Husińskiej odbędzie się uroczysty Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela o godz. 12.00. Spowiedź dla mieszkańców Wólki Husińskiej i Husin w sobotę o godz. 19.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: rodzice bierzmowanych – 5000 zł., z podziękowaniem za powrót do zdrowia – 200, z Krasnobrodu – jako dziesięcina – 3000 zł. oraz raz 200 i raz 100 zł., z Łabuń – 200 zł. i z Tomaszowa – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary z Krasnobrodu i z Zaborecznego po 100 zł. i z Warszawy na tacę – 10 zł. W najbliższych dniach będzie zakończenie prac budowlanych w budynku po starej gminie. Rozpocznie się wyposażanie w meble.
    2. Do nabycia prasa katolicka – „Niedziela” w cenie 6 zł.
    3. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe. Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy na nocną procesję. W tym roku wypada na następujące miejscowości:

I ołtarz – Dominikanówka,

II ołtarz – Wólka Husińska,

III ołtarz – Majdan Wielki I i II Przerwa,

IV ołtarz – Podklasztor – ul. Sobieskiego i Marysieńki,

V ołtarz (przy kaplicy Objawień na wodzie) – Podklasztor – ul. Tomaszowska i Konopnickiej.

W sprawie dekoracji kontaktujemy się z ks. Bogdanem. Bardzo też prosimy, by już myśleć o przygotowaniu procesji w sam dzień odpustu. Niech każda miejscowość odnowi swoje stroje i wyznaczy osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Będzie z nami telewizja EWTN.

1. Prosimy też o godne przyjęcie pielgrzymów, którzy przybędą do nas. Zwłaszcza o przygotowanie miejsc parkingowych. Krasnobród zawsze słynął z gościnności. Dlatego otwierajmy w dalszym ciągu nasze podwórka bezinteresownie.
  2. Pragniemy pogratulować pięciu naszym lektorom, którzy po rocznym kursie zdali egzamin na posługę ceremoniarza. Obrzęd przyjęcia posługi odbędzie się w piątek 25.06. w Tomaszowie Lubelskim.
  3. W najbliższą sobotę zostanie przekazany naszemu Sanktuarium Różaniec otrzymany z Jasnej Góry i przez cały lipiec będziemy modlili się na nim w intencji kobiet o godz. 17.30. Jest to inicjatywa Duszpasterstwa Kobiet przy Episkopacie Polskim. Kto z pań chciałby pojechać z ks. Proboszczem w sobotę na godz. 18.00 do Biłgoraja do Sanktuarium św. Marii Magdaleny po przejęcie tego Różańca, niech się zapisze w zakrystii.
  4. Modlitwa do Pani Roztocza w intencji ojców, nauczycieli i uczniów oraz o dobre przygotowanie Odpustu.