OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.08.2022

1. Dziękujemy ks. Doktorowi Michałowi Maciołkowi za obecność i głoszone dziś Słowo Boże.
    2. Serdecznie witamy naszego nowego wikariusza Ks. Łukasza Kolasę. Ks. Łukasz pracował jako wikariusz w parafii Obsza, u św. Brata Alberta w Zamościu i ostatnio w parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Niech Pani Krasnobrodzka wspiera go w posłudze kapłańskiej i wyprasza potrzebne łaski.
    3. Uroczysty Odpust ku czci św. Rocha będzie dzisiaj o godz. 12.00 w Dolinie św. Rocha.
    4. Zapraszamy dziś na Nieszpory niedzielne na godz. 17.30.
    5. Dziś także rozpoczynamy w naszym mieście XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra – Krasnobród 2022. Zapraszamy dziś na koncert organowy laureata ubiegłorocznego konkursu – Michała Drabkowskiego i na koncert kameralny Emi Uemo-Stopa – skrzypce i Michała Stopy – wiolonczela. Początek o godz. 19.00.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy jutro wspomnienie NMP Królowej, we środę św. Bartłomieja Apostoła, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. U nas Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. W sobotę jest wspomnienie św. Moniki.

1. Zapraszamy serdecznie na ostatni tego lata koncert organowy. O godz. 17.00 wystąpi pan Marek Kudlicki z Wiednia. Towarzyszyć mu będzie pani Agnieszka Gertner-Polak – sopran.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Majdanu Małego i z Zamościa – po 500 zł., z Siedlisk – 250 zł., z Krasnobrodu dwa razy, z Łuszczacza, z Tomaszowa, z Zamościa i bezimiennie – po 200 zł., z Kolonii Partyzantów, Klemensowa, z Radomia, z Zamościa i dwa razy bezimiennie – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Dębicy – 500 zł., z Suchowoli – 200 zł., z Krasnobrodu, z Zaborecznego i z Kwidzyna – po 100 zł., z Zamościa – 50 zł. i 20 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Bóg przez wstawiennictwo Matki Boskiej Krasnobrodzkiej błogosławi.
    2. Trwają prace przy tynkowaniu elewacji i przy cokolikach ścian wirydarza i prace instalacyjne. Są już prawie wykończone pomieszczenia parteru od strony wjazdu na podwórko.
    3. Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po tygodnik katolicki „Niedziela”. Jest w cenie 8 zł. i jest na stoliku przy wyjściu z sanktuarium.
    4. Dziękujemy za wysprzątanie kościoła i otoczenia po Odpuście Wniebowzięcia NMP. A sprzątali z Majdanu Wielkiego – Aneta Gajewska, Patrycja Gajewska, Grażyna Korga, Lucyna Nędzyńska, Barbara Rębisz i Teresa Szpyra.  Prosimy harcerzy „Zawiszaków” o posprzątanie terenu po odpuście  św. Rocha.
    5. Dożynki Diecezjalno-Gminne będą w tym roku 11 września. Bardzo prosimy, aby każda wioska naszej parafii przygotowała wieniec i dar ołtarza.
    6. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę: Na Jasną Górę (9-10 IX) wyjazd w piątek – 09.09.2016r. g. 12.00 – z Podklasztoru, powrót następnego dnia wieczorem, koszt z noclegiem i posiłkiem 160 zł. Zapisy w zakrystii.
    7. Proszono nas, by ogłosić: Policja apeluje: Oszuści metodą na wnuczka i na policjanta wciąż oszukują osoby starsze, wyłudzają pieniądze od członków naszych rodzin. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków naszych rodzin lub policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek życia. W razie podejrzenia choćby zamiaru takiego zdarzenia prosimy, by zawiadamiać policję.
    8. Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”, który się dziś rozpoczyna. Jego organizatorem jest Krasnobrodzki Dom Kultury, a współorganizatorami: Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento” i Urząd Miejski w Krasnobrodzie. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal. Program festiwalu  przedstawia się następująco:

– Dziś wspomniany już Koncert Inauguracyjny.

– We środę o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium – Recital organowy Jadwigi Kowalskiej

– piątek o godz. 18.00 na Placu Siekluckiego Koncert plenerowy Krzesimira Dębskiego – Muzyka filmowa. Koncert w roku Jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Kompozytora.

– W sobotę w naszym Sanktuarium zakończenie Festiwalu. O godz. 18.00 – Msza Święta Dziękczynna. O godz. 19.00 – Koncert Laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Organowego.

– Ponadto w czasie trwania festiwalu, w dniach 25-27 sierpnia 2022 roku odbędzie się XIV Ogólnopolski Konkurs Organowy w naszym Sanktuarium, w którym udział wezmą młodzi organiści.

– Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.

1. Modlitwa do Pani Roztocza